Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Son yıllarda ülkemizde özellikle çadır ile ve ikinci olarak karavan ile kamp yapmak rağbet görmektedir. Özellikle Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi kamp için en çok tercih edilen alanların bulunduğu bölgelerdir. Aydın ilinin deniz kenarında turistik bir ilçesi olan Kuşadası'nda Kuşadası kamp alanları bulunmaktadır. Kuşadası çadır kamp alanları arıyorsanız Kuşadası'nda yeteri oranda güzel kamp yerleri mevcuttur. Doğal ve tarihi güzelliklerle örülü olan bu yerle ilgili kamp alanlarını ince eleyip sık dokuyarak sizlerle paylaştık.

1- Önder Kamp Alanı

önder kamp alanı
Kuşadası'nın tam merkezinde yer alan Önder Kamp alanı Kuşadası kamp yerleri arasında en çok bilinen en çok tercih edilen kamp alanıdır. Şehir merkezinde yer aldığı için alışveriş konusunda hiç endişe etmenize gerek yok. Önder Kamp Alanında denize girmek için bir miktar yürümeniz gerekecektir.

2- Yat Kamp Merkezi

kuşadası yat kamping
Önder Kamp Alanı işletmesi ile komşu durumda olan Yat Kamp Merkezi Türkmen Mahallesinde yer alıyor. Hem çadır ile hem de karavan ile kamp yapabileceğiniz bir yer. Ücretsiz wireless ve yirmi dört saat sıcak su olanağı bulunuyor. Kuşadası çadır kamp yerleri içerisinde değerlendirilen bu kamp alanında bir adet havuz da vardır. Tuvalet ve duşlar gayet hijyenik durumda. Denize sıfır olamayan bu kamp alanında denize girmek için bir miktar yürümeniz gerekecektir. Elektrik imkanı için kablo bulundurmayı unutmayın.

3- Mürsel Çadır Kamp

mürsel çadır kamp
Portakal, mandalina, limon gibi egzotik ağaçların bulunduğu bir alandadır bu kamp alanı. Havuz ve lokanta imkanı da mevut olan bu yer Kuşadası kamp yerleri arasındadır. Kuşadası kent merkezine yaklaşık 7- 8 kilometre uzaklıktadır.

4- Lazoğlu Kamp

lazoğlu kamping
Denizin hemen kenarında bulunan bir kamp alanıdır. Kuşadası kamp yerleri içinde önemli bir kamp alanıdır. Kuşadası ilçe merkezine 15 kilometre mesafededir. Güzelçamlı Milli Parkının yanında yer alan bu tesiste sabah ve akşamları uygun bir fiyata tabldot yemek çıkarılıyor. Kamp alanında ateş yakmak yasak. Ancak standart mangal yeri var ve kiralama olanağı mevcut. Sıcak su olmasa da soğuk su bulunan duşlar ve bulaşık yıkama yerleri var.
Güzelçamlı hakkında ayrıntılı bilgi için Güzelçamlı'da Gezilecek Yerler isimli konumuzu inceleyebilirsiniz.

5- Dilek Yarımadası Kamp Alanı

dilek yarımadası kamp alanı
Büyük Menderes Delta Ovası Milli Parkı civarında yer alan Kuşadası orman kampı alanları içerisinde en önemlilerinden olan bu yer çadır ve karavan için çok uygun bir yer. 1966 yılında milli park ilan edilen bu alanda bungalov evleri, lüks tesislerde bünyesinde bulunduruyor. Kuşadası’na 30 -35 kilometre mesafededir.

6- Dereli Kamp Alanı

dereli kamp alanı
Kuşadası’na 13 kilometre mesafededir. Kuşadası kamp yerleri arasında bulunan Dereli kamp alanı sessiz bir yerdir. Deniz kenarındadır. Kamp alanında karavan veya dilerseniz çadır kurabilirsiniz. Burada bir otelde bulunmaktadır. WC ve sıcak su, duş imkanı mevcuttur. Bulaşık yıkama alanı da vardır. Elektrik imkanı gibi temel ihtiyaçlarınızı burada karşılayabilirsiniz.

7- Davutlar Sevgi Plajı

davutlar sevgi plajı
Kuşadası ilçe merkezine 19 kilometre mesafededir. Çok uzun bir sahili vardır. Nezih bir plajı olan bu yer de Kuşadası kamp yerleri arasındadır. Yaz aylarında kalabalık ve eğlenceli bir yer haline gelir. Burada avantajlardan biri de mangal yakmanın serbest olmasıdır. Sevgi plajı bireysel olarak kendi imkanlarınız ile kamp yapmak için ideal bir yerdir. Plaj alanındaki tesislerin duş ve tuvaletini ödeme karşılığında kullanabilirsiniz.
Eğer Kuşadası gezisi düşünüyorsanız; civardaki diğer güzel yerler için Kuşadası Gezilecek Yerler listemizi de inceleyiniz.

8- Duman Kamping

duman camping
Kuşadası’na 25 -30 kilometre mesafede bulunan bu kamp merkezi Kuşadası kamp yerleri arasındadır. Denizin hemen kenarında yer almaktadır. Burada temel olarak WC, sıcak su, duş, içme suyu gibi ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yerler mevcuttur. Çadır ile kamp yapmak için gayet iyi bir yerdir.

9- Gençlik ve Spor Bakanlığı Davutlar Kamp Alanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Davutlar Kamp Alanı
Kamp merkezi Kuşadası’na 19 kilometre mesafededir. Davutlar mevkisindedir. Bu kampta bungalow evler de mevcuttur. Bu bungalow evlerde duş, tuvalet, buzdolabı yer almaktadır. Gençlik için kurulduğundan bu kampta voleybol, tenis, basketbol, futbol, masa tenisi gibi çeşitli spor aktivite alanları ve yüzme havuzu vardır. Deniz kenarında yer almaktadır.

10- Kadınlar Denizi Plajı

kadınlar denizi plajı
Kuşadası kamp alanları konusunu genel olarak özetledik. Bunların dışında son olarak Kadınlar Denizi Plajından bahsetmek istedik. Kuşadası kamp alanları konusunda son olarak Kadınlar Denizi Plajından bahsedersek bu yer Kuşadası ilçe merkezine 2,5 -3 kilometredir. Deniz kenarında küçük çadır kurarak, çevredeki beachlerden ücret karşılığı WC ve sıcak su ile duş gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bu yazımızda Kuşadası ücretsiz kamp yerleri hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Kuşadası kamp alanları listesini yazarak; sizler için Kuşadası kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 03.09.2019 / 0 / 12 818

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in saklı kenti Giresun. Nice kervanlar geldi geçti de bozamadı senin
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10

İzmir’in güzel ve nadide ilçeleri ve kamp yapabileceğiniz güzel ilçeleri,
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up