Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


İzmir’in güzel ve nadide ilçeleri ve kamp yapabileceğiniz güzel ilçeleri, alanları bulunmaktadır. Seferihisar denize yakın mahalleleri ile orman, makilikler, doğal alanlar ve masmavi denizin birleştiği bir yerdir. Seferihisar kamp alanları gerek deniz kenarında gerek daha iç kısımlarda yer almaktadır. Kam severler, tatil severler tarafından beğenilen ve tercih edilen Seferihisar kamp yerleri hakkında bu yazımızı özenle inceleyerek hazırladık.

1- Teos Orman Parkı

teos orman parkı
İzmir Seferihisar ilçesinde Sığacık Mahallesinde yer alan bu kamp merkezi denize sıfır konumdadır. Doğal olarak yeşillik, ormanlık ve deniz yer almakta, tarihi olarak da Teos Antik Kenti harabelerine yakın mesafededir. Kamp yapacak kişiler için otopark, elektrik, soyunma yerleri, küçük mutfak alanları, tuvalet, içme suyu gibi imkanları bulunmakta olup Seferihisar kamp alanları içerisinde Teos Ekmeksiz Orman Kampı’na gidebilirsiniz.

2- Çakal Koyu

çakal koyu kamp alanı
Çakal Koyu Seferihisar ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre mesafededir. Çam ağaçları ile örülü olan bu alanda tabiat ana ile baş başa kalacaksınız. Çevresi genel olarak kayalarla kaplı olan bu yerde istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Deniz kenarında olan bu yere kayalık olduğu için çocuklar ile gelmemeniz tavsiye edilir. Bağımsız olan bu yerde duş, içme suyu ve tuvalet gibi ihtiyaçları burada bulunan küçük bir beach club ile giderebilirsiniz. Yemek ihtiyacınız için restorantlar bulunmakla birlikte dilerseniz kendi ürünlerinizi getirerek tüketebilirsiniz.

3- Claros Orman Kamp Alanı

Claros Orman Kamp Alanı
Seferihisar Çeşme yolu civarında yer alan bu kamp alanı Klaros Antik Kenti’nin yakınında olması nedeniyle tarih ve kültür turizmi açısından önemlidir. Her gün binlerce turist gelmektedir. Seferihisar kamp yerleri arasında değerlendirilen bu yerde plaj, çadırlı kamp alanı, içme suyu, soyunma kabini, WC yer almaktadır.
Eğer Seferihisar gezisi planlıyorsanız; Seferihisar Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.

4- Pi Kamp

Pikamp Seferihisar Kamp Alanı
Seferihisar kamp alanları arasında yer alan bu yer Seferihisar ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre mesafededir. Çadırlı kamp yapmak için gayet uygun bir yer olan Pi Kampta azda olsa ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz yerler mevcuttur. Ayrıca dağ yürüyüşü için de uygun bir yerdir.

5- Özcan Camping

öczan camping
Seferihisar ilçe merkezine yaklaşık 16 kilometre mesafededir. Kişisel çadırınız ile kamp yapabileceğiniz bir alandır. Seferihisar çadır kamp alanları arasında beğenilen bir yer olan Özcan Kamp Merkezi duş, WC, giyinme kabini, plaj, elektrik gibi hizmetler sunmaktadır. Kamp merkezi tarafından üretilen organik gıdalar ile kahvaltı yapabilirsiniz. Özellikle aileler için daha çok tercih edilir.

6- Esinti Kamp

esinti kamp alanı
Esinti kamp alanına şehir içi otobüsleri veya şahsi aracınız ile gidebilirsiniz. Seferihisar'a 24 kilometre uzaklıktadır. Temel ihtiyaçlarınız için asgari düzeyde yerlerin bulunduğu bu Seferihisar çadır kampı yerinde deniz kenarında macera dolu değişik bir kamp yapma fırsatı bulabilirsiniz.

7- Mona Glamping Karavan Kamp

Mona Glamping Karavan Kamp
Teos Antik Kenti’ne ve sahile yürüyüş mesafesinde olan bu kamp Seferihisar kamp alanları arasında sık tercih edilenlerdendir. Yoğun zeytin ve mandalina ağaçları arasında bulunan bu yer konforlu bir kamp yapmak isteyenler için otel odasına benzetilerek yapılmış kişisel banyosu bulunan bir tesistir. Karavan ve glamping çadır olarak isimlendirilen bu sistemler ile hizmet sunmaktadır. Mangal yapılmasına müsaade edilmekte olan bu Seferihisar camping alanı tüm ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz bir tesistir. Karavanlarda buzdolabı bulunmakta fakat mutfak yoktur. Seferihisar'a 10 kilometre uzaklıktadır.

8- Mir Kamp

mir kamp
Mir Kamp bir tatil köyü niteliğindedir. Orman ile denizin buluştuğu elit bir plajda kurulmuştur. Mir Kampta bungalov evler ve kargı evleri bulunmaktadır. Seferihisar orman kampı arasında önemli ve beğenilen bir yerdir. Kamp yapanlar için; elektrik, sıcak su, oyun parkı, 24 saat açık market, internet, buzdolabı, televizyon imkanı, ısıtma sistemi gibi ultra düzeyde olanaklar mevcuttur.

9- Fikri'nin Yeri

fikrinin yeri kamp alanı
Seferihisar kamp konusunda işlek bir yerdir. Çadır kurmak için alan bulunmakla birlikte dilerseniz pansiyon imkanı da mevcuttur. Seferihisar ilçe merkezine 25 kilometre mesafede bulunan bu erde kamp esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz temel şeyler mevcuttur.

10- Teos Sanat Kampı

teos sanat kampı
Seferihisar ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta olan bu yerde deniz bulunmamaktadır. Seferihisar kamp alanları arasında yer alan bu yerde wifi, kıyafet yıkama olanağı ve temel ihtiyaçların giderilebileceği imkanlar mevcuttu. Tiyatro gösterisi, film gösterisi, Türk sanat müziği canlı müzik gibi etkinliklerden dolayı ismini buradan almıştır.

Bu yazımızda Seferihisar çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Seferihisar kamp alanları listesini yazarak; sizler için Seferihisar kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 06.09.2019 / 0 / 12 499

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan
Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10

Son yıllarda ülkemizde özellikle çadır ile ve ikinci olarak karavan ile kamp
Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Datça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğal güzellikleri, sakin yaşamı, berrak denizi ve uçsuz bucaksız
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up