Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Trabzon » Arsin'de Gezilecek Yerler

Arsin'de Gezilecek Yerler


Arsin gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi düşünen gezginler tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Gezipedia olarak sizler için Arsin'de gezilecek yerler listesini madde madde sıraladık; ama öncesinde Trabzon Arsin ilçesi hakkında kısa bir bilgi verelim:

Arsin gezilecek yerler
Trabzon’un şirin ilçelerinden biri de Arsin’dir. Eğer yolunuz Arsin'e düşüyorsa, size harika gezilecek yerleri önereceğiz. Ayrıca Trabzon şehir merkezinden Arsin'e nasıl ulaşım yapabileceğinizi alt kısımda belirteceğiz. Trabzon şehir merkezi ile Arsin arasında toplam 20 km mesafe vardır. Şehir merkezine olan yakınlığından dolayı da ulaşım imkanlarının iyi olduğu bir ilçedir.


Arsin’in en güzel özelliğinden biri de sahil şeridinde bulunan bir ilçe olmasıdır. Arsin toplamda 7 km uzunluğunda bir sahil şeridini içerisinde barındırır. Hafta sonu gezilmesi gereken yerler arasında liste başında yer almaktadır. Yeşil ve mavinin neredeyse iç içe olduğu bu harika ilçede birbirinden güzel gezilecek yerler bulunmaktadır.

Arsin Tarihi

Trabzon Arsin Ortaçağlardan bu yana yerleşim merkezi olarak kullanılan yerlerden biridir. Bundan dolayı da oldukça fazla tarihi eser kalıntıları bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u işgal etmesinin ardından Arsin bölgesi de Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetimi altına geçmiştir.
Eğer Arsin ziyareti düşünüyorsanız; Trabzon Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.
13 Nisan 1916 yılında ise Ruslar tarafından bu bölge işgal edilmiştir. Tam 2 yıl sonra 1918 yılında ise Rus işgalinden bölge kurtarılmıştır. Tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleri ile Arsin ilçesi yaşayan bir müzedir.

Arsin ilçesinin adı da temiz ve arınmış anlamlarından gelmektedir. Denizlerinin temizliğinden dolayı bu ad bu ilçeye yakıştırılmıştır.

Arsin Gezilecek Yerler Listesi • Santa Harabeleri

Arsin ilçesine bağlı olan Dumanlı köyünde yer alan Santa Harabeleri, Dumanlı Harabeleri olarak da bilinmektedir. Kalıntıların yapılan çalışmalar neticesinde 16. Ve 19.yüz yıldan bu yana geldiği anlaşılmıştır. Özellikle de bu bölgede Rus mimarisine çokça rastlanmaktadır. Rusların kendi yaptıkları 8 kilise, birçok okul ve tarihi yapı bu harabeler içerisinde bulunmaktadır. Tarihi sevenler ve bu yapıları görmek isteyenler mutlaka Santa Harabelerine uğramadan bu bölgeden ayrılmamalıdır.

 • Yanbolu Turizm Merkezi

Arsin ilçesinin içerisinde bulunan Yanbolu Turizm Merkezi mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Arsin gezilecek yerler listemizin üst sılalarında da yer alan ve Yanbolu Deresinin denize karıştığı bu bölgede yeşille mavinin her tonunu görmek istiyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Arsin Plajları

Trabzon Arsin’e geldiyseniz, mevsimi içerisindeyse denize girmenizi öneririz. Harika plajları ile tatilinizi çok güzel geçirebileceğiniz bir yerdir. Arsin plajlarını denemeli ve güvenilir plajlarda gönül rahatlığı ile denize girmelisiniz.

Arsin’in Neyi Meşhur?

Arsin ilçesinin en meşhur yiyeceği ise Alabalıktır. Hayatınızda yediğiniz diğer balıkları unutun. Buradaki alabalığın çok ayrı bir lezzeti vardır. Kırmızı benekli alabalık ile lezzetli bir yemek şenliği yaşayacaksınız.

Alabalığın yanı sıra, mezgit, istavrit, kefal, hamsi, kalkan gibi önemli balık türlerini de bu bölgede yiyebilirsiniz. Balığın kenti olan Trabzon’da harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Arsin Kamp İçin Uygun Mudur?

Trabzon Arsin kamp için çok uygun bir yerdir. Özellikle de ilçede yeşilliklerin ve doğanın iç içe olduğu alanlarda kamp alanları bulunmaktadır. Çadırınız ya da karavanınızla gidip rahatlıkla kalabileceğiniz bu alanları tatiliniz için kullanabilirsiniz.

Arsin Nerede, Nasıl Gidilir?

Arsin nerede diyecek olursanız; Trabzon şehir merkezinden ulaşım oldukça kolaydır. İstiyorsanız, kiraladığınız kişisel aracınızla Arsin’e yaklaşık 24 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Yakınlığından dolayı yolda çokça tabela ile karşılaşabilirsiniz.


Bunun yanında Trabzon Otogarında Arsin ilçesine sürekli şehir içi otobüsler kalkmaktadır. Bu ulaşım yolları ile Arsin'e çok rahatlıkla ulaşımı sağlayabiliyorsunuz. Şehir içi otobüsler ve yer durumları ile ilgili Trabzon ulaşım memurluğu ile iletişime geçmenizi öneririz.

Sizler için Trabzon Arsin ilçesi hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık. Bu yazımızda Arsin'de ne yapılır ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak Arsin gezilecek yerler listesini yazarak; Arsin nerede ve Arsin'e nasıl gidilir sorularına yanıt verdik.admin / 29.11.2019 / 2 / 7 084

Yorum Ekleyin


 1. Fatih Sultan Mehmet
  Ziyaretçi
  7 Aralık 2019 20:04
  0
  Dostum fatih arsini işgal etti ne demek hayırdır nasıl yorum bu 
 2. Acem Kozlu
  Ziyaretçi
  8 Şubat 2020 23:17
  0
  Arsin Trabzon'un 20 km doğusunda bulunan yeşilliği bol bir ilçedir. Trabzon - Rize sahil şeridinde bulunur. Tarihi bakımdan orta çağdan bu yana şehir merkezi olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle tarihi eser konusunda çok önemli bir ilçedir. İlçede gezip görmeniz gereken harika doğası bulunan 5 akarsu var. Sırasıyla söylemek gerekirse Yanbolu, Falkas, Kendirik, Sikla deresi ve Arsi akarsuyudur. İlçede öyle bir yer var ki tarih kokuyor ve gözleriniz tarihi dokuları görmekten, doğal güzellikleri izlemekten bir hoş olacak. Bu yer Santa Harabeleridir. Güzel bir yer olması dışında Rumların mimarisini de barındırmakta. Tek katlı taş yapıları ile harika bir tarihi şehir var. Her sokakta çeşme ve kilise bulunmakta.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Tonya'da Gezilecek Yerler

Tonya'da Gezilecek Yerler

Tonya gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi düşünen
Beşikdüzü Gezilecek Yerler

Beşikdüzü Gezilecek Yerler

Beşikdüzü gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Araklı'da Gezilecek Yerler

Araklı'da Gezilecek Yerler

Araklı gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye gezi veya
Of'ta Gezilecek Yerler

Of'ta Gezilecek Yerler

Of gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi düşünen
Sürmene’de Gezilecek Yerler

Sürmene’de Gezilecek Yerler

Sürmene gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
Vakfıkebir'de Gezilecek Yerler

Vakfıkebir'de Gezilecek Yerler

Trabzon’un en gelişmiş üçüncü ilçesi olan Vakfıkebir, Karadeniz'e dökülen Fol
Çaykara'da Gezilecek Yerler

Çaykara'da Gezilecek Yerler

Çaykara gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye gezi veya
Akçaabat'ta Gezilecek Yerler

Akçaabat'ta Gezilecek Yerler

Trabzon Akçaabat ilçesi son zamanların ilgi çekici mekanları arasında
Trabzon Ayasofya Müzesi Tanıtımı

Trabzon Ayasofya Müzesi Tanıtımı

Karadeniz’in en önemli kentlerinden olan Trabzon’da tarihi bir mekan ile tekrar
Trabzon Boztepe Tanıtımı

Trabzon Boztepe Tanıtımı

Trabzon’un merkezine yaklaşık 3 km mesafede bulunan Boztepe, şehrin manzarasını
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up