Türkiye'nin En Büyük Gezi Rehberi...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Çamlıbel Köyü Tanıtımı

Çamlıbel Köyü Tanıtımı

Çamlıbel, Kaz dağları eteklerinde bulunan nadide köylerimizden birisidir. Yeşil vadiden, Edremit Körfezi’ne kadar uçsuz bucaksız bir manzarası bulunmaktadır. Son dönemlerde keşfedilmesiyle pansiyon ve otellerin sayısı artsa da, doğallığını korumaya devam ederek, yeşil ve tertemiz bir doğaya sahip. Bu köyün gerisinde Kaz Dağları Milli Parkı bulunmaktadır. Yakın zaman içerisinde bu köyümüzün adı sıkça duyulmaktadır. Bu nedenle yakın zamanda misafirleri sıkça artmaya devam etmektedir.

çamlıbel köyü
Çamlıbel Köyü’nde Nerede Kalınır?

Günlük yaşamın bütün dertlerinden kurtulup, dingin ve sakin bir ortamda tatil yapmak isteyenler için harika bir tatil ortamı sağlamaktadır. Burada yer alan Zeytinbağı Otel’i, çok değerli sanatçılarımızdan biri olan rahmetli Tuncel Kurtiz’in eşi ve kayınbiraderinin işlettiği bir oteldir.


Çamlıbel Köyü’nde Neler Yapılabilir?

Kendinizi doğanın içine bırakın, Sarıkız Dağı’nın zirvesine kadar tırmanabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir ortamda, harika bir yürüyüş yapabilmek mümkündür. Yürüyüş esnasında İda’nın yer yer irili ufaklı pınarları görülmektedir. Konumu itibariyle köyümüz Assos, Ayvalık, Cunda ve Adatepe’ye çok yakındır. Bir saatlik araba yolculuğu ile bu tarihi yerleri ve kültürü ziyaret etmenizde yapılabilir seçenekler arasındadır.

Yörenin yemekleri muazzam lezzette, kebabı ise misafirlerine ayrı bir damak tadı katabilecek türden. Burada yemeklerin veya tatların tümü organik ve doğal ürünlerden yapılıyor, şehirde yediğiniz yiyeceklerden apayrı bir lezzete sahiptir. Dışarıdan gelen misafirlerini de en çok cezbeden yönlerinden birisi de bu imkandır.

çamlıbel köyü zeytinbağı otel
Yörede meyve ve sebze yerli halkın kendi bahçelerinde yetişmektedir. Süt ve süt ürünlerini ise yine kendi keçilerinden sağdıkları süt ile yapmaktadırlar. Bazı yemekler içerisinde yörede doğal olarak yetişen reyhan, biberiye, kişniş ve mercanköşk yeşillikleri de kullanılmaktadır. Çamlıbel Köyünden hatıraya sahip olmak için ise, otellerde bulunan küçük dükkanlardan yiyecek ve diğer eşyalar tedarik edilebilmektedir. Şekersiz ev yapımı reçel çeşitleri, doğal kokulu rengarenk el yapımı sabunlar, körfez bölgesinin vazgeçilmezi zeytin ve zeytinyağı gibi pek çok ürün alınabilmektedir. Bazı oteller içerisinde ise belli başlı yöresel kurslar ve rehber eşliğinde turlar da mevcuttur. Yemek kursları, doğa ve botanik gezi turları ile tatilinizden daha çok keyif alabilme imkanına ulaşabilirsiniz.

Çamlıbel Köyü Nerede, Nasıl Gidilir?

Çamlıbel köyü Edremit sınırına yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Akçay-Altınoluk arasında yer alan Güre Kaplıcalarının bitiminde bulunan Çamlıbel Sapağı’nı takip ederek köye ulaşabilirsiniz. Eğer oteller ile anlaşmalı ulaşım sağlamak isterseniz, en yakın havalimanından sizi otele kadar getirmekte yardımcı olabilirler.


Çamlıbel'e gelmişken Türkiye'nin ilk özel Etnografya Müzesinin kurulu olduğu Tahtakuşlar Köyünü de ziyaret etmeyi unutmayın.admin / 05.03.2018 / 0 / 2 798

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Marmara Adasında Gezilecek Yerler

Marmara Adasında Gezilecek Yerler

Şarköy ile Kapıdağı yarımadası arasında kalan sığ deniz alanında konumlanan
Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçay’da Gezilecek Yerler

Balıkesir ili Edremit ilçesine bağlı ve gözde tatil mekanlarından bir diğeri
Karacaahmet Türbesi Tanıtımı

Karacaahmet Türbesi Tanıtımı

Mezarlık, Evliya, Türbe, Yatır, Dergah, Cem evi. Bol çağrışımlı bir isim.
Kaz Dağları Gezilecek Yerler

Kaz Dağları Gezilecek Yerler

Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olan Kaz Dağları, doğal çevrenin
Rahmi Koç Müzesi Tanıtımı

Rahmi Koç Müzesi Tanıtımı

Rahmi Koç Müzesi; 1994 yılında önemli bir işadamı olan Rahmi Koç’un vermiş
1950 Yılında Yazılmış Uludağ Rehberi

1950 Yılında Yazılmış Uludağ Rehberi

(Bursa Sular idaresi Müdürü İhsan Uzer'in 1950 yılında Uludağ'ı tanıtmak
Bilecikte Gezilecek Yerler

Bilecikte Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesi’nde özellikle tarihi ile ön plana çıkan köklü illerimizden biri
Edirne'de Gezilecek Yerler

Edirne'de Gezilecek Yerler

Edirne, ülkemizin Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan, sınır
Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa büyüklük bakımından Türkiye’de 4. Şehrimizdir. Marmara'nın ise 2. Büyük
İstanbulda Gezilecek Yerler

İstanbulda Gezilecek Yerler

Adına binlerce kitap yazılıp binlerce şiirin döşendiği İstanbul sadece
Bizi Takip Edin!
7.4k
Twitter
8.6k
Facebook
11.2k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.3k
Pinterest
Abone Olun!
up