Türkiye'nin En Büyük Gezi Rehberi...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Sakaryada Gezilecek Yerler

Sakaryada Gezilecek Yerler


Sakarya'nın Birbirinden Şahane Mekânlarını Ziyarete Ne Zaman Gideceksiniz?

Sakarya'da gezilecek yerler konusunda, gittiğinize asla pişman olmayacağınız güzellikleri öğrenmeye hazır olun. Peki, buralar nereler mi? İlki Gölbaşı parkı. Sakarya söz konusu olduğunda gözde mekânlar arasında yerini alacak olan gölbaşı parkı ister tek başınıza isterseniz de ailenizle birlikte gideceğiniz gezi duraklarından biridir. Gölbaşı parkı hem eğlenip hem de piknik yapabileceğiniz yeşilliğin en güzel hali ile karşınıza çıktığı bir yerdir. O halde gölbaşı parkını Sakarya ziyaretinizde listenizin en başına almayı ihmal etmeyin.


Diğer duraklarınızdan olan Kent parkına da Sakarya ziyaretlerinizde uğrayabilirsiniz. Sanki birkaç evin birleştirilmesi ile karşınıza çıkarılan bu mekânın yanı sıra sizlere bir de Karagöl yaylasını önerebiliriz. Görseli için muazzam demenin az kalacağı Karagöl yaylasının görünümü adeta cennet bahçesini andırmaktadır. Sakarya'nın yerli halkının bu cennet bahçesini sıkça ziyarette bulunduğunu söyleyebiliriz. Yerli halkın sıkça gittiği halde vazgeçemediği bu mekân sizce turistlerce de dikkat çekmeyecek midir? O halde böylesine muazzam bir mekânı ben de görmek istiyorum derseniz acele edin.


Çark caddesiyle sakaryada gezilecek yerler yazımıza devam edebiliriz. Kalabalık caddelerden biri olan Çark Caddesinin fazlasıyla meşhur bir yer olduğunu söylemek gerek. Aradığınız hemen her şeyi rahatça bulabileceğiniz bu caddeden alacağınız hediyelerle sevdiklerinize Sakarya'dan birer hatıra getirmeye ne dersiniz? Gelelim Göl kent'in fevkaladeliğin de ötesinde olan görseline. Poz vermek için başka yer aramayacağınız zira görür görmez hayran kalacağınız kadar çekici olan Gölkent liste başlarına layık göreceğiniz mekânlardan biridir.


Sakarya'ya Gidilir Gidilmesine De Nerelere Gidilir?
Sakarya'da görülmesi gereken yerler arasında Beşköprü gibi tarihi ile ilgi çeken bir yapıta yer verebilirsiniz. Geçen zamanın kendisini korumasına engel olamadığı Beşköprü Sakarya ziyaretiniz sırasında uğramadığınız yerler arasında olmamalıdır. Aksi halde pişmanlık duyabilirsiniz. Uğramadan geçmeyin diyeceğimiz duraklardan biri de Çiğdem yaylasının ta kendisi olacaktır. Bakıldığında sakaryada görülmesi gereken yerler noktasında önemli bir durak olan bu yayla etkinlikleri ile insanları eğlendirebilen büyükçe bir alana sahiptir.


Yaz tatilini geçirmek için bir yer ararsanız sizlere sayılan tüm güzellikler kadar henüz sayılmayan güzellikleri de beraberinde getirecek olan Sakarya'yı ısrarla tavsiye etmemiz mümkündür. Zira Karasu plajı bu noktada ne demek istediğimizi sizlere anlatacaktır. Fazlasıyla büyük bir alana sahip olan bu plaj masmavi denizin manzaralığında sizlere kolayca bulamayacağınız tatil keyfi sunacaktır. Biraz olsun dinlenmek benim de hakkım diyor ve tatile çıkmayı düşünüyorsanız Karasu plajını aklınızın bir köşesine yazın olur mu? Sevdiğinizle romantik bir doğa yürüyüşüne ne dersiniz? O halde Acarlar longozunu da Sakarya ziyaretinize eklemeyi unutmayın.


Sakarya'nın Tadımına Doymak Bilmeyeceğiniz Lezzetleri!
Sakarya'nın neyi meşhur sorusuyla birlikte sizlere sayacağımız birbirinden leziz yiyecekler karşısında karnınızın gurultusu başlayacak ve soluğu Sakarya'da almak isteyeceksiniz. O halde Sakarya'nın ilk meşhur yiyeceğinden yani kuzu budundan bahsedelim. Daha gördüğünüzde kendisine âşık olacağınız bu lezzet et severlerin severek yiyecekleri meşhur lezzetler arasında yer almaktadır. Sakarya'nın yöresel tatlarından biri olan ıslama köftesine gelelim şimdi de. Yörenin yaylalarında yetişmiş olan hayvanların etleriyle yapılan öyle ki lezzetini de buradan alan ıslama köftesi yedikçe yiyesiniz gelecek türdendir. Sakarya'nın ünlü yiyeceklerinden biri kabak olur da ünlü tatlarından biri kabak tatlısı olmaz mı hiç? Peki, ya mayasız hamur, su ve un bileşimi dımbıl çorbasına ne demeli? Hamsili pilavı da atlamamak gerekir tabi. Son olarak Çerkez tavuğuyla balkabaklı ekmeğin, uhut tatlısıyla kaşnukanın da tadına bakmadan Sakarya'dan ayrılmayın deriz.
02.12.2017 / 0 / 319

Yorum Ekleyin

  • Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Akçay’da Gezilecek Yerler

Akçay’da Gezilecek Yerler

Balıkesir ili Edremit ilçesine bağlı ve gözde tatil mekanlarından bir diğeri
Erdek'te Gezilecek Yerler

Erdek'te Gezilecek Yerler

Balıkesir ilinde yer alan Erdek, Marmara'nın en güzel yörelerinden biridir.
Karacaahmet Türbesi Tanıtımı

Karacaahmet Türbesi Tanıtımı

Mezarlık, Evliya, Türbe, Yatır, Dergah, Cem evi. Bol çağrışımlı bir isim.
Kaz Dağları Gezilecek Yerler

Kaz Dağları Gezilecek Yerler

Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olan Kaz Dağları, doğal çevrenin
1950 Yılında Yazılmış Uludağ Rehberi

1950 Yılında Yazılmış Uludağ Rehberi

(Bursa Sular idaresi Müdürü İhsan Uzer'in 1950 yılında Uludağ'ı tanıtmak
Bilecikte Gezilecek Yerler

Bilecikte Gezilecek Yerler

Bilecik, tarih boyunca çok büyük medeniyetlere hakimiyet alanı olmuş ve
Edirnede Gezilecek Yerler

Edirnede Gezilecek Yerler

Edirne, ülkemizin Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan, sınır
Balıkesirde Gezilecek Yerler

Balıkesirde Gezilecek Yerler

Ülkemizin müstesna kentlerinden olan Balıkesir topraklarının bir kısmı Marmara
Bursada Gezilecek Yerler

Bursada Gezilecek Yerler

Bursa her mevsim sizleri tüm güzellikleri ile karşılayan sayılı kentlerimizden
İstanbulda Gezilecek Yerler

İstanbulda Gezilecek Yerler

Adına binlerce kitap yazılıp binlerce şiirin döşendiği İstanbul sadece
Bizi Takip Edin!
1.4k
Twitter
6.6k
Facebook
0.2k
Pinterest
0.6k
Google+
Abone Olun!
up