Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Bursa » Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa'da Gezilecek Yerler


Ülkemizin yeşili ile ünlü Bursa'nın en detaylı gezilecek yerler listesine geçmeden önce bu her bir yanı tarih kokan şehrimiz hakkında küçük bir özet geçmek istedim. Bursa'da gezilecek yerler listemiz konunun devamındadır. 

bursa
Bursa büyüklük bakımından Türkiye’de 4. Şehrimizdir. Marmara'nın ise 2. Büyük şehridir. Bursa'nın nesi meşhur derseniz akla ilk gelecek kavram sanayisidir. Bursa Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerinden biri durumundadır. Bunun yanında aynı zamanda gelişmişliği ile dikkat çeker; sağlık, iletişim, medya ve ulaşım alanlarında da yoğun bir şekilde ilerleme kat eden bir şehrimizdir.

Bursa Tarihi

Bursa her mevsim sizleri tüm güzellikleri ile karşılayan sayılı kentlerimizden biridir. Bursa tarihi çok eskilere dayanmaktadır, buraya eski zamanlarda Bitinya Bölgesi denirdi ve Bursa buranın başkentiydi. Bursa şehrinin kurucusu ise Prısias olarak bilinir. Bu sebeple adı da Prusa olarak geçerdi. Günümüzde bu isim zaman içerisinde değişerek Bursa ismini almıştır.


Bursa aynı zamanda tarihi ve kültürü ile köklü geçmişini oluşturmuş ve Osmanlı’ya bir zamanlar başkentlik etmiş bir şehirdir. Birden fazla uygarlık ise Bursa’dan mutlaka geçmiştir. Selçuklu, Roma, Bizans ve Osmanlı’ya geçiş dönemlerinde ve Osmanlı’dan kalma birçok yapıyı da tarihi zenginlikleri içerisinde barındırır.

Bursa doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra termal turizm açısından da ülkemizden önde gelen şehirlerdendir. Uludağ'ın da Bursa sınırları içerisinde yer alması, aynı zamanda doğa ve kış sporlarında aranan bir tatil ve eğlence yeri olmasını sağlamıştır.

Bursa’da gezilecek yerler o kadar fazladır ki keşfetmek için biraz daha tatilinizi uzatmanızı tavsiye ederiz. Günümüzde Bursa’da Hristiyanlık, Musevilik ve İslam dinine ait birden fazla yapı ve eser koruma altına alınmıştır. Hristiyanlar için çok önemli olan toplantıların 8 tanesi ise Bursa’da gerçekleşmiştir. Bursa özellikle tarihi yerleri ile mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri bünyesinde barındırır.

Bursa kültürü de oldukça zengin çeşitlilik göstermektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan 7 tane devlet müzesinin yanında aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanlığının denetiminde kurum veya şahıslara da hizmet vermekte olan 11 tane özel müze de bulunmaktadır.
En İyi Bursa Yeme ve İçme Tavsiyeleri için; Bursa'da Ne Yenir? konumuzu inceleyiniz.
İşte Bursa gezilecek yerler listesi.

Ulu Cami

Bursa'nın en ünlü ve en büyük camisi olarak karşımıza çıkar. İçi de dışı da eşsiz bir mimariye sahip olan Ulu Cami Bursa’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. 1399 yılında yapımı tamamlanmıştır ve camiye dair birden fazla efsane bulunmaktadır. Hacivat ve Karagöz’ün bu cami inşaatında çalıştığı bilinmektedir.

Cumalıkızık Köyü

Özellikle Bursa’ya sabah saatlerinde giderseniz ilk olarak Cumalıkızık Köyü’ne gitmenizi tavsiye ederiz. Osmanlı zamanından kalma olan bu köyün popülaritesi diziler ve filmler sayesinde de oldukça artmıştır. Burada özellikle mükemmel bir köy kahvaltısı yapabilir ve ardından şehir turuna çıkabilirsiniz. Bu köy Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bağlı bir köydür. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne 2000 yılında alınan köy, 2014 yılında ise UNESCO Dünya Mirası olarak tam anlamıyla tescillenmiştir.
Osmanlı köyü hakkında daha ayrıntılı bilgi için Cumalıkızık Köyü isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Kozahan

Ulu Camiye uğradıktan hemen sonra Kozahan’ı ziyaret edebilirsiniz. Birbirlerine oldukça yakınlardır. Eskiden burada ipek böceği kozası satışı gerçekleştirilmekteydi. Bursa ilinin tekstil sektörü bakımından ileri düzeyde olmasının nedenlerinden birisi de burada bu özelliğin bulunmasıdır. Bursa’ya ait olan yöresel eşyalar satın almak isterseniz burası iyi bir seçenek olacaktır.

Kapalı Çarşı

Bursa’da gezilecek yerler arasında mutlaka bulunması gereken yerlerden biride Kapalı çarşı’dır. Tarihi ile meşhurdur ve sürekli olarak kalabalık olan bu çarşı, ziyaretçilerin ve turistlerin oldukça dikkatini çeker. Buraya da mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Heykel semtinde bulunmakta olan Kapalı çarşı’da cantık yemeyi unutmayın.

Saat Kulesi

Bursa'nın en önemli sembollerinden biridir. Ramazan ayında Tophane’de patlatılan ramazan toplarını da görme şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca burada bulunan çay bahçelerinde muhteşem Bursa ve Uludağ manzarası eşliğinde Türk kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri

Saat Kulesi’ne oldukça yakın bir alanda bulunan bu türbeler, Osmanlı Devleti için büyük bir önem taşımaktaydı. Bursa’da Tophane semtinde yer alan bu türbeler, deprem nedeni ile maalesef yıkılmış fakat 1863 senesinde tekrardan inşa edilmiştir.

Irgandı Köprüsü

Osmanlı dönemine ait tek arasta köprü olma özelliği bulunan bu köprü, 1442 yılında II. Murat zamanında yapılmıştır. Karşılıklı olarak 32 adet küçük dükkanı bulunduran Irgandı Köprüsü görülmesi gereken tarihi anılarımızdan birisidir.

Uludağ

Şehrin en önemli turizm sembollerinden biri de Uludağ’dır. Özellikle kış aylarında kayak turizmi bakımından Türkiye’de en popüler olan merkezdir. Yazın veya kışın fark etmez her mevsim çıkabilir. Muhteşem doğa manzarası ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Bursa'nın merkezine 40 km uzaklıkta yer almaktadır ve ortalama 50 dakika içerisinde ulaşılabilir. Uludağ'a geldiğinizde Çobankaya mevkinde bulunan ve 1800 metre yüksekliğindeki Bakacak Seyir Tepesinden inanılmaz Bursa manzarasını izleyebilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi almak için Uludağ Milli Parkı konumuzu ziyaret ediniz.
Bursa'nın doğasını keşfetmek istiyorsanız ise, Uludağ'ı tercih edebilirsiniz. Kayak sporu ile ünlenen bu yer kar ile kaplı olmadığı zamanlarda bile muhteşem bir doğa manzarası ile sizleri büyüleyebilir. Uludağ'ın civarında dağ yürüyüşü, hiking, piknik, doğa yürüyüşü veya kamp gibi aktiviteler gerçekleştirmek için en uygun dönem yaz ve bahar ayları olmaktadır.

Mudanya

Bursa’ya ziyaretinizi eğer yaz aylarında yapmışsanız Mudanya'yı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Bursa’ya uzaklığı 29km kadardır. Mudanya hakkında daha detaylı bilgi için Mudanya yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bursa Kiliseleri ve Sinegogları

Aynı zamanda bursada gezilecek yerler arasında kiliselerde yer almaktadır. Bunlar; Koimesis Kilisesi, Fransız Kilisesi, Kumyaka Kilisesi, Aziz Tryphonos Kilisesi. Bursa’da yer alan Sinegoglar; Ets Ahayim Sinegogu, Mayor Sinegogu, Geruş Sinegogu.

Bursa'nın Meşhur Köyleri

Bursa’da vaktinizi nasıl geçireceğiniz gittiğiniz aya bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Cumalıkızık, Mudanya, Trilye ve Gölyazı gibi yerleri görmek ve gezmek istiyorsanız bazı mekanların belirli zamanlarda kapalı olması konusunda sıkıntı yaşamamamız için önceden bu yerler hakkında birilerine danışmalı veya yetkili olan birileri ile iletişime geçmelisiniz.

Kültürpark

Daha çok dinlenmek amacı ile gidiyor ve kalabalıktan uzak durmak istiyorsanız ise ramazan ayı içerisinde buraları ziyaret etmeniz daha doğru ve rahat olacaktır. Özellikle hafta içi bir gün olabilir. Buralar çok kalabalık yerler olduğundan, ya dediğimiz gibi ramazan ayını tercih etmelisiniz veya kalabalıktan rahatsız olmuyorsanız yine bu eşsiz güzel yerleri görmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda şehir merkezinde bulunan Kültür Park’ta sizler için alternatif mekanlar arasında yer alabilir.

Teleferik

Fakat daha sıcak bir gölgeden geliyorsanız bilmeniz gerek ki Bursa'nın yazı da baharı da biraz daha soğuktur. Temmuz ayında gündüz hava sıcaklığının 10 derece olduğunu görmek mümkündür. Bu nedenle planlarınızdan önce mutlaka hava koşullarını göz önünde bulundurmalı ve yeterine araştırma yapmalısınız. Buraların hafta sonları çok kalabalık olma durumunu da göz önünde bulundurunuz. Bu kalabalık Uludağ yolunda trafiğe neden olabilir veya arabanızı park edecek yer bulmada zorluk çekebilirsiniz. Bunun için araba ile gitmek yerine alternatif seçenek olarak teleferiği tercih edebilirsiniz. Uzun teleferik sırasını çekmemek için ise, hafta içi gitmenizi veya ziyaretlerinizi sabahın erken saatlerinde yapmanızı öneririz.


Bursa’ya kayak yapmak için gidiyorsanız ve tecrübeniz bulunmuyorsa ilk olarak karın yağdığı ilk gün gitmemenizi öneririz. Çok kar yağdığından ve tipi olduğundan dolayı görüş alanınız daralacaktır. Bu nedenle karın yağması kayak yapmak için uygun olan zaman anlamına gelmemektedir. Kışın son günü ise karlar hemen erimemektedir. Bu nedenle kayak için gitmeden önce hava durumunu, kar kalınlığını iyice araştırmakta fayda vardır. Kayak konusunda deneyimliyseniz zaten bu durumları göz önünde bulundurarak Uludağ’da keyifli bir kayak eğlencesi sizleri bekliyor.

Tüm bu bilgiler ışığında Bursa’nın her mevsim görülmeye değer farklı bir yerinin olduğunu söylemek isteriz. Bu bilgiler sayesinde Bursa’yı ziyaret ederseniz, en güzel seyahatinizi gerçekleştirmiş olursunuz. İsterseniz denize girerek Marmara Denizi’nin keyfini çıkartabilir, isterseniz Uludağ’ın eşsiz güzelliğinde kayak yapma keyfini yaşayabilir, isterseniz de Yeşil Bursa olarak adlandırılan bu ilimizde dağ yürüyüşü yapmak için birbirinden güzel alanlar bulabilirsiniz.

Dağ Yolu Bahçeleri

Bursa'nın Uludağ'ı kadar dağ yolu da bir o kadar meşhurdur. Dağ yolunda yer alan çay bahçelerinde, çayınızın tadını şehir manzarasına karşı çıkartabilirsiniz.

Botanik Park

Şehir için çok önemli olan Botanik Park’ta bisikletinizi sürebilir veya hemen yanındaki Hayvanat Bahçesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Atatürk Kent Ormanı

Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer gibi büyük merkez ilçelere sahip olan ve nüfusu 3 milyona yaklaşan Bursa'nın yoğun trafiği, çarpık yapılaşma ve şehir kargaşasından kaçıp kurtulmak isteyenler için eşsiz birer cennet olan Atatürk Kent Ormanı, şehir merkezi ile iç içe olmasından dolayı da çok fazla ilgi ve talep görüyor.

Bursa'nın Yöresel Yemekleri

Peki, Bursa neyi meşhur? Anlattıklarımızdan yola çıkarak Bursa'nın; Uludağ'ı, tarihi yapıları ve eserleri, tatil bölgeleri oldukça meşhurdur. Fakat aynı zamanda Bursa'nın yemekleri de bir o kadar meşhur olan lezzetler arasındadır. Bursa'nın özellikle dillere destan olan İskender Kebabını yemeden tatilinizi noktalamayınız.

Bursa'nın lezzetleri bununla bitmiyor; özellikle lezzeti ile bilinen kestane şekerini mutlaka tatmalısınız. Bursa Kestane şekeri sevdiklerinize ve yakınlarınıza götürebileceğiniz en lezzetli hediyeler arasında da yer almaktadır. İskender kebabını daha önceden yediyseniz, bu lezzete alternatif bir lezzet olarak sizlere pideli köfteyi önerebiliriz. Bu lezzette şehrin en gözde lezzetleri arasında yer almaktadır. Bursa’da hangi mekana gideceğinizi bilmiyor ve bu eşsiz lezzetleri güzel bir mekanda denemek istiyorsanız sizlere mekan önerisinde bulunabiliriz.

Uludağ Kebapçısı
Bursa'nın merkezinde yer alan Uludağ Kebapçısı, en popüler be en tarihi kebapçılardan biridir. Çok kalabalık bir mekan olmakta ve bazen kapısında uzun sıralar olabilmektedir. Salaş bir mekandır ve buraya gideceksiniz özellikle saat 17.00 civarlarında gitmenizi tavsiye etmekteyiz, nedeni ise kalabalıktan dolayı etin bitme durumu olabiliyor.

Çiçek Izgara
Canınız köfte yemek istiyorsa Çiçek Izgara tam olarak aradığınız mekandır. Hem yerli, hem de şehre gelen insanlar tarafından oldukça sevilen bu yer yıllardır benliğini koruyan nadir mekanlardandır. Bu mekanın köftelerini mutlaka denemenizi öneririz.

Küçük Saray Pideli Köfte
Bursa'nın en meşhur olan yiyeceğinin İskender Kebabı olduğunu söyledik fakat yanına mutlaka Pideli Köftenin de eklenmesi gerekir. Bursa’ya gittiğinizde kendinizi bu lezzetten de mahrum bırakmayın. Küçük Saray Pideli Köfte, Heykel ’de bulunmaktadır ve kesinlikle denemenizi önerdiğimiz mekanlar arasındadır. En az İskender kadar lezzetli olan pideli köfteyi de seveceğinizden eminiz.

Bursa Nerede, Nasıl Gidilir?

Bursa nerede denilecek olursa; nüfus bakımından Türkiye'nin 4. büyük kenti olan Bursa, Marmara Bölgesinin güneydoğusunda yer alır.

Bursa'ya ulaşım bakımından pek fazla alternatif yoktur. Çünkü Bursa’da havayolu ve demiryolu ulaşımı yoktur. Bursa’ya ancak sürekli olarak düzenlenen otobüs veya feribotlardan faydalanabilirsiniz. Bursa Otobüs Terminalinin şehir merkezine uzaklığı 10 km dir.

Karayolunu kullanarak özel aracınız ile de Bursa’ya gidebilirsiniz. İstanbul’da yaşıyorsanız alternatifleriniz daha fazladır. Deniz yolu ile kısa sürede Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Deniz yolu, 75 dakika da Bursa’ya ulaşmak istiyorsanız bu iyi bir alternatif olacaktır. Aynı zamanda Yenişehir Havalimanı bulunmaktadır fakat çok fazla uçuş yoktur ve şehirden uzak bir konumdadır.


İDO Hızlı Feribot ile Bursa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alıyorsanız ise Bursa’ya en kestirme yollardan biride Yenikapı-Mudanya feribotu olacaktır. Eğer Anadolu yakasında gezinize başlayacak iseniz, Pendik-Yalova feribotunu kullanarak Bursa’ya ulaşma sürenizi minimuma indirebilirsiniz. Daha da kısa zaman içerisinde Bursa’ya ulaşmak istiyorsanız ise Mudanya’ya ulaşmakta olan feribotla gitmeniz daha mantıklı olacaktır.

Eskihisar Topçular Vapuru ile de Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Zaman kısıtlaması olmadan, bir yere yetişme zorunluluğu olmayan ve seyahat etmeyi sevenler için en hızlı ulaşım araçlarından biri de Eskihisar- Topçular vapurudur. Bu vapurun ücreti gidiş ve dönüş birlikte 80 lira civarında tutmaktadır. Bursa'nın Topçular İskelesi’nden mesafesi ortalama olarak 80 km civarındadır, yani ortalama olarak 1 saat içerisinde Bursa’ya ulaşabilirsiniz.

Bursa Tanıtım Filmi
admin / 23.11.2017 / 13 / 37 688

Yorum Ekleyin


 1. Sevil Özpolat
  Ziyaretçi
  23 Kasım 2017 18:55
  0

  Merhabalar;

  yazınızı sonuna kadar okudum, genelde benzer sitelerde reklam amaçlı mı yazılıyor yazılar bilemiyorum ama kısa, saçma sapan alakası olmayan açıklamalar oluyor. Bir Bursalı olarak Bursa’da gezilecek yerler konusunu çok titiz ele almışsınız. Mudanya’da çok fazla görülmeye değer yerler var. Burayı biraz daha detaylı anlatabilirdiniz. Kolay gelsin.

 2. admin
  Yönetici
  23 Kasım 2017 19:16
  23

  Sevil Özpolat,

  ilginiz için öncelikle teşekkür ederiz. 

  Bu makale, Bursa merkez içerisinde bulunan gezilecek yerler ile alakalı olarak yazıldı. İlçeleri de daha detaylı ele alarak en kısa sürede sitemizde yayınlayacağız. 

  Saygılarımızla,

 3. yusuf temiz
  Ziyaretçi
  4 Şubat 2018 20:06
  0

  Bursa'da bulunan kestane şekeri, kebabı, sultan baba türbesi ve diğerleri gerçekten muhteşem bir şehir. Bir günde gezilemez kesinlikle. Tavsiye ediyorum uludağın eteklerinde bir piknik yapmayı ihmal etmeyin. 

 4. zarif
  Ziyaretçi
  23 Ekim 2018 21:58
  0

  Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri hakkında bir bilgim yoktu taki Bursa'ya gidene dek. Çok şaşırdım ve ilginç geldi. Birde Bursa gezisi kapanışı olarak büyük bir parkın yanında uzunca yol yürüp gittiğim eski meşhur bir iskenderci vardı adını unuttum ama iskenderini unutamadım :)

 5. Can Arat
  Ziyaretçi
  5 Kasım 2018 19:50
  0

  Kesinlikle gezilmesi gereken bir yer. Bursa'nın tarihi yerleri tek başına yeterli olacaktır ama bir Antalya değil tabiki :)

 6. Yakut
  Ziyaretçi
  27 Şubat 2019 10:01
  0

  şunu belirtmeliyim ki; Bursa'yı bu şekilde bu kadar detaylı fotoğraflar ve uzunca bir makale ile anlatmış olmanız gerçekten taktire şayan. Açıkçası internette bunun gibi eşine rastlanır çok az makale bulunabiliyor. Bursa'yı detaylıca anlatan pek çok yer var ancak burasının içtenliği gibi değil. Ben yüzsüzlük edip video olarak, konuşmanın arkasında anlatılan yeri fotoğraflar ile süsleyecek şekilde gösterilmesinden de yanayım. Diğer yandan bir fotoğrafçı olarak Türkiyede pek çok yer gezmiş olmama rağmen bir türlü Bursa nasip olmadı. Çok merak ediyorum, merak etme sebeplerimden birisi de, Yalova'da Armutlu'ya İhlas Tatil Köyü'ne gelip karşımızda Mudanya'yı görüyor olmak bir sefer ile oraya gidecekken 2 şansımı da kaçırmak ve bu şekilde olduğundan Bursa'ya merakım daha da arttı. Özellikle de en çok Mudanya tarafını merak ediyorum.

 7. Turgay
  Ziyaretçi
  28 Şubat 2019 01:01
  0

  Bursa'yı biliyorduk ama tabii ki bu kadar bilmiyorduk, gezilecek görülecek ne çok yeri varmış. Tabii bunlar bir de internet kaynakları yerlerine gidince kim bilir daha neler çıkacak. Tarihi, kültürü ve yapısı muazzam bir şehir. Gezip görmek umarım nasip olur.

 8. Yaylı
  Ziyaretçi
  28 Şubat 2019 10:59
  0

  Ben kapalı çarşısından da bahsetmeliyim ekstra olarak gerçi burada da değinilmiş ancak İstanbulda da kapalı çarşı var ve büyük oranda benzerlik gösteriyor esasında bizim tarihi mirasımızdır İstanbul ve Bursa

 9. Gülin
  Ziyaretçi
  28 Şubat 2019 11:52
  0

  Bursa'nın bu kadar lezzetli mutfağı olduğunu bilmiyordum, çok güzel yemekleri varmış. Tabii şimdi evde yapsakda aynısı olmaz gidip yerinde yemek, o lezzete ait olduğu yerde bakmak lazım. Ayrıca bolca görsel paylaşmışsınız, teşekkür ederiz bilgiler için.

 10. ceyda
  Ziyaretçi
  28 Şubat 2019 11:58
  0

  Bursa tarih kültür ve doğa açısından en önemli şehirlerimizden birisidir. Ama maalesef ki bir metropol ve istanbula yakın tatil yeri gibi görülüyor. maalesef ki ülkemizde tarih kültür ve ahlak bilincinden yoksun çok çok fazla insan var. Bu insanlar kendi karakterleerinin bozukluğu nedeniyle Bursa ilimizi olumsuz şekilde anıyor.

 11. Pırlanta
  Ziyaretçi
  1 Mart 2019 16:58
  0

  En çokta Ulu Camiyi merak ediyorum. O tarihi dokusunu keşfetmek ve doğal güzelliklerini bir bir görmek çok heyecan verici olurdu doğrusu. Keşke Uludağ için de bu kadar kalabalık olmasaydı da rahatlıkla gezebilseydik diye düşünmeden kendimi edemiyorum.

 12. Gümüş
  Ziyaretçi
  2 Mart 2019 11:16
  0

  Bursa'nın tarihi hakkında bir çok detay var Osmanlı zamanından kültür mirasımız açısından oldukça önemli şehrimiz olan Bursa mutfak açısından da oldukça geniş bir menüye sahip. 

 13. ertuğrul
  Ziyaretçi
  24 Haziran 2019 11:12
  0
  Bursa gezilecek yerler isimli bu konunuz sayesinde mükemmel bir hafta sonu geçirdik. Bundan sonra düzenli olarak takip edeceğim sizi, teşekkürler.

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Saitabat Şelalesi Tanıtımı

Saitabat Şelalesi Tanıtımı

Saitabat Şelalesi, Bursa'nın Kestel ilçesine bağlı Saitabat köyünde yer
Oylat Şelalesi Tanıtımı

Oylat Şelalesi Tanıtımı

Bursa Oylat Şelalesi Marmara Bölgesinin en ünlü şelalelerinden bir tanesidir.
Bursa İnkaya Çınarı Tanıtımı

Bursa İnkaya Çınarı Tanıtımı

Tarihi oldukça eski olan İnkaya çınarı, Osmanlı Devleti'nin ilk köyleri
Osmangazi'de Gezilecek Yerler

Osmangazi'de Gezilecek Yerler

Osmangazi, Bursa'nın önemli ilçelerinden biridir. Bursa Osmangazi, en büyük ve
Orhaneli'de Gezilecek Yerler

Orhaneli'de Gezilecek Yerler

Orhaneli gezilecek yerler nelerdir sorusunun yanıtı, buraya seyahat etmeyi
İnegöl'de Gezilecek Yerler

İnegöl'de Gezilecek Yerler

İnegöl gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye gezi veya
Nilüfer'de Gezilecek Yerler

Nilüfer'de Gezilecek Yerler

Bursa Nilüfer, son zamanların ilgi çekici sakin mekanları arasında gösterilmeye
Bursa Atatürk Kent Ormanı Tanıtımı

Bursa Atatürk Kent Ormanı Tanıtımı

Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer gibi büyük merkez ilçelere sahip olan ve nüfusu 3
Tarihte Uludağ

Tarihte Uludağ

Yunan mitolojisinde tanrıların ve tanrıçaların Ambrosia yeyip nektar içtikleri,
Bursa Misi Köyü

Bursa Misi Köyü

Bursa ilimizde görülmesi gereken bir diğer güzel köy ise Orhaneli yolu
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up