Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak kurtuluş savaşını başlattığı tarihi olarak büyük önem taşıyan bir şehirdir. Tarihi öneminin yanı sıra tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile de mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Samsun kamp yerleri tatilini çadır kurarak ya da karavanı ile özgürce yapmak isteyen kişiler için çok sayıda bulunmaktadır.


Ücret ödemeden çadırınızı kurabileceğiniz yerler olduğu gibi uygun ücretleri ile hizmet veren kamp alanları da bulunmaktadır. Deniz kenarında tatil yapabileceğiniz gibi Karadeniz’in ünlü yaylalarına çıkabilir ve doğa ile baş başa olabileceğiniz zamanları da yaylanın yazları dahi serin ve temiz havasında geçirebilirsiniz.

1. Ladik Yaylası Kamp Alanı

Ladik Yaylası Kamp Alanı
Ladik ilçesine oldukça yakın olan bu yayla yaz mevsiminde şenliklerin düzenlendiği ve eğlencenin de yer aldığı bir bölgedir. Ladik Gölü etrafındaki ormanları ve temiz havası ile oldukça ilgi çekmektedir. Çadırınızı istediğiniz yere kurabilir ve bunun için ücret ödemezsiniz.

2. Aktaş Yaylası Kamp Alanı

Aktaş Yaylası Kamp Alanı
Sakin ve huzur dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız Aktaş yaylası bunun için ideal olacaktır. Ladik gölünü yukarıdan görebilir ve stresinizden kurtularak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bitki örtüsü ve bozulmamış doğası ile kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği alanlar arasındadır.

3. Kocadağ Yaylası Kamp Alanı

Kocadağ Yaylası Kamp Alanı
Tatilinizde bol oksijen almak, doğa yürüyüşleri yapmak ve kendinizi doğanın huzuruna ve sakinliğine bırakmak istediğinizde Atakum ilçesine 15 km mesafede bulunan bu yaylada Samsun kamp yaparak isteğinize kavuşabilirsiniz.
Eğer Samsun seyahati düşünüyorsanız; Samsun Gezilecek Yerler listemizi de mutlaka inceleyiniz.

4. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kamp Alanı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kamp Alanı
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmekte olan bu kamp alanı ailesi ile birlikte deniz kenarında kamp yapmak isteyen kişiler için idealdir. Karavanlar ve çadır kurmak için yerleri olan bu kamp alanında çeşitli su sporlarını yapabilir ve uygun ücretleri ile tatilinizi bütçenizi zorlamadan yapabilirsiniz.

5. Camping Kanarya

Camping Kanarya
Samsun Atakum yakınlarında olan bu kamp alanı deniz ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu bir yerdir. Çadırınızı ağaçların altına kurabilir ve kendinizi Karadeniz’in serin sularına bırakabilirsiniz. Temiz ve düzenli olması ile aileler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Kamp alanında uygun fiyatlar bulunmakta ve bütün ihtiyaçlarınızı karşılamanız da mümkün olmaktadır.

6. Gürcü Yaylası Kamp Alanı

Gürcü Yaylası Kamp Alanı
1500 metre rakımı bulunan Gürcü Yaylasının Ladik ilçesinin 5 kilometre yakınında olması ile çok fazla ziyaretçisi olmaktadır. Kış sporları içinde uygun olan yapısı ile dört mevsim ziyaretçileri bulunmaktadır. Kamp yapmanın ücretsiz olduğu bu yayla cennette saklı kalmış bir köşe gibidir.

7. Kızılay Dinlenme Kampı

Samsun Kızılay Dinlenme Kampı
Kızılay’ın bu tesisi tüm halkın yararlanacağı şekildedir. Uzun plajı hemen arkasında ki ormanlık alanı ile kamp yapmak isteyen kişiler için uygun bir ortam sunmaktadır. Temiz ve bakımlı bir alandır, Karadeniz’in temiz denizine girebileceğiniz gibi kamp alanında bulunan havuza da girebilirsiniz. Bütün ihtiyaçların karşılanabileceği kamp alanında çadırınızı ormanlık alana rahatça kurabilirsiniz.

8. Taflan Kamp Alanı

Taflan Kamp Alanı
Deniz tatili yapmak bir yandan da huzur bulmak isteyen kişiler için ideal bir ortam sunan Samsun kamp alanları arasında burası mutlaka gidilmesi gereken yerler arasındadır. Gün batımını sahilden izleyebilir ve aileniz ile güvenli bir tatil geçirebilirsiniz. Çadırınızı ücretsiz kurabileceğiniz alanlar olduğu gibi ücretli kamp alanları da Taflan’da mevcuttur.

9. Çam Gölü Kamp Alanı

Çam Gölü Kamp Alanı
Denize çok yakın olan çam ağaçlarından oluşan ormanı ve deniz manzarası ile Çam gölü kamp alanı sakin bir tatil geçirmek isteyen kişilerin seçimi olmaktadır. Yakakent yakınlarında olan bu kamp alanında dilerseniz çadırınızı sahile kurabilirsiniz.

10. Çakırgümüş Yaylası Kamp Alanı

Çakırgümüş Yaylası Kamp Alanı
Karadeniz’in en güzel yaylalarından birisi dense abartılmış olmayacak kadar güzel bir doğası bulunmaktadır. Bu yaylada ağustos ayının ilk haftası şenlikler düzenlendiğinden farklı bir deneyim yaşamak istediğinizde tatilinizi bu tarihe denk getirmeniz yararlı olacaktır. Ladik ilçesi sınırları içinde olan yaylada kamp yapmak için ücret ödenmez ve suyunun bol olması ile de su sıkıntısı olmamaktadır.

Bu yazımızda Samsun'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Samsun kamp alanları listesini yazarak; sizler için Samsun kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 25.11.2019 / 0 / 8 588

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile ülkemizin mutlaka görülmesi
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up