Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal güzellikleri ve temiz denizi ile yaz aylarında tatilcilerin tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Kalabalık tatil merkezlerinin keşmekeşinden sıkılan tatilin dinlenme ve huzur amaçlı olmasını planlayan kişilerin tercih olmaktadır. Doğa ile baş başa tatil planı yapan kişiler için ise Edremit kamp alanları bulunmaktadır. Bunlar arasından en çok tercih edilenleri de sizler için derledik.

1- Kaz Dağları:

kaz dağları kamp alanları
Dünyanın oksijen depolarından biri olan Kaz dağları binlerce bitki türü ve canlının yaşadığı bir bölgedir. Burada doğa ile iç içe bir tatil yapmak için çadırınızı kurabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Üstelik burada kamp yaparken hiçbir ücret ödemenize de gerek yoktur. Kamp alanında tesis olmaması nedeniyle alış verişinizi önceden yapmanız ise sıkıntı yaşamanızı önleyecektir.

Kaz Dağları Gezilecek Yerler listesi için tıklayınız.

2- Hasanboğuldu – Sütüven Şelalesi:

Hasanboğuldu kamp alanı
Kaz dağlarının eteklerinde muhteşem bir şelale ve onun oluşturduğu gölet ile huzur dolu bir tatil planlıyorsanız burası kamp için uygun bir yer olacaktır. Deniz seviyesinden 798 metre yükseklikte olan bu yerde yazın o boğucu sıcaklığını hissetmeden tatilinizi yapabilirsiniz. Edremit çadır kamp alanları aradığınızda bunun için geniş seçenekler olduğunu görebilirsiniz.


3- Askar Kamping:

askar kamping
Denize yakın bir alanda kamp yapmak istiyorsanız arkanıza Kaz dağlarını aldıktan sonra önünüzde Ege denizi ile unutulmaz bir tatil için bu kamp alanı doğru bir tercih olacaktır. Burada çadırınızı kurabilir ve kamp alanında bulunan tesislerden yararlanabilirsiniz. Denize yakın olması ile her gün denize girerek tatilin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.
Eğer Edremit seyahati planlıyorsanız; Edremit Gezilecek Yerler listesi mutlaka okuyunuz.

4- Küreci Kamp Alanı:

Küreci Piknik ve Kamp Alanı
Günübirlik geziler için bir piknik alanı olan bu yerde ayrıca kamp yaparak tatilini değerlendirmek isteyen kişiler içinde çadır kurabilecekleri yerler bulunmaktadır. Edremit camping faaliyetleri için merkeze yakın olması ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. İhtiyaçlarınızı merkeze giderek kolayca gidermenizde mümkün olmaktadır.

5- Ağlayan Şelale Kamping:

Ağlayan Şelale Kamping
Edremit bölgesinde pek fazla ücretsiz kamp alanı bulunmamakta olmasının nedeni bölgede bulunan Kaz dağları sayesinde doğa ile baş başa tatil yapmak isteyen kişilerin çok fazla ilgi gösteriyor olmasıdır. Bu nedenle de kamp alanları genellikle ücretli olmakla birlikte ücretlerinin oldukça makul olduğu da görülmektedir. Kamp alanında duş, tuvalet, buzdolabı, elektrik olması da kamp yapan kişiler için avantajlı olmaktadır.

6- İnek Obası Kamp Alanı:

inek obası kamp alanı
Kaz dağlarının eteklerinde yer alan bu kamp alanı huzur dolu bir tatil yapmayı planlayan kişiler için doğru tercih olmaktadır. Temiz havası ve denize yakın olması ile de özellikle aracı olan kişilerin hem dağ hem deniz tatilini bir arada yapmak istediklerinde tercih ettikleri yer olmaktadır.

7- Barbaros Kamping:

barbaros camping
Edremit merkeze uzak ama Yeşilyurt'a yakın olan bu kamp alanı deniz olmadan tatil düşünemem diyen kişiler için sahile çok yakın olarak yer almaktadır. Tertemiz denizi ile Ege’nin serin sularında yüzebilmeniz mümkün olmaktadır.

Yeşilyurt Gezilecek Yerler listesi için tıklayınız.

8- Doyran Kamp Alanı:

Doyran Kamp Alanı
Çadırınız ile olduğu gibi karavan ile Edremit kamp alanları arasından burayı tercih ederek konaklayabilirsiniz. İzmir - Çanakkale yolu üzerinde bulunan bu kamp alanına ulaşımın da oldukça kolay olduğu görülmektedir. Tertemiz denizi ile gördüğünüzde adeta aşık olacağınız bir yer olacak ve bundan sonra da tatil için ilk tercihiniz olacaktır.

9- Kuzgun Kamp:

kuzgun kamp
Kaz dağları doğal güzellikleri kadar günümüzde yapılan maden arama çalışmaları ile önemli bir gündem oluştururken buranın adını duymayan kalmamıştır diyebiliriz. Sizde adını çok duyduğunuz ve güzelliği övülerek bitirilemeyen Kaz dağlarında doğa tatili planlıyorsanız Edremit kamp alanları arasından kuzgun kamp iyi bir seçim olacaktır.

10- Hızır Kamp:

hızır kamp
Yine aynı bölgede bulunan bu kamp alanı doğa tatilini çadır kurarak ya da karavanı ile geçirmek isteyen kişiler için iyi bir seçenek olarak listelerinde olmalıdır. Temiz hava orman ve oksijen ile huzuru adeta soluyacağınız bir tatili burada yapabilirsiniz.

Bu yazımızda Edremit camping yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Edremit kamp alanları listesini yazarak; sizler için Edremit çadır kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 23.08.2019 / 0 / 5 533

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Kaz Dağlarında Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kaz Dağlarında Kamp Yapılacak En İyi 10

Dünyada oksijen yoğunluğu Alp dağlarından sonra en fazla olan yeri olarak
Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile ülkemizin mutlaka görülmesi
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale’ye bağlı Bozcaada ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up