Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Giresun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Karadeniz’in saklı kenti Giresun. Nice kervanlar geldi geçti de bozamadı senin mavini ve yeşilini. Hala kız gibi güzel ve şirinsin. Doğal güzelliklerin en güzellerinin yer aldığı Giresun’da kamp için yer bulmak ve kamp kurmak sizlere sunulmuş en iyi fırsattır. Bu nedenle birçok kamp yerinin bulunduğu Giresun Kamp Alanları listelerini sizler için hazırladık.

Şayet Giresun'a gitmek istiyorsanız veya o civarda ikamet ediyorsanız mutlaka listemize göz atmalısınız. Sizleri şehrin buhran ve stresinden uzaklaştırıp keyif verecek yerlerin bulunduğu kamp alanları ruhunuza hitap edecek güzelliktelerdir. Giresun kamp alanları konusunda sizler için hazırladığımız listemizi sizlerin Giresun kamp yerleri konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayarak, araştırmak için boşa vakit geçirmenizi engelleyecektir.


Giresun kamp için en uygun alanlarla doludur. Her insan gibi sizlerde şehirden insanlardan uzaklaşmak doğayla iç içe olmak isteyeceksinizdir. Giresun’da kamp yapılacak yerler konusunda siz okuyucularımızı en güzel şekilde fikir sahibi olmanızı sağlamak istiyoruz.

1- Bektaş Yaylası Kamp Alanı

Bektaş Yaylası Kamp Alanı
Giresun’da kamp yapılacak yerler konusunu ne kadar anlatsak da yaşamadan olmaz. Giresun kamp alanları içinde en iyilerden biride Bektaş Yaylası Kamp Alanıdır. Bir çok el değmemiş güzellikleri içinde bulunduran yaylada her türlü imkanlar mevcuttur. Ormanlar ve ağaçlar muhteşem güzellikleri içinde barındırmaktadır. Hele ki yayla suyuna doyum olmaz, yaylalarda ateş yakmak serbest olup göreceğiniz çok güzellik mevcuttur.

2- Kümbet Yaylası Kamp Alanı

Kümbet Yaylası Kamp Alanı
Giresun’da yaylacılık kültürüyle oldukça ünlüdür. Pek çok yaylası mevcuttur. İşte bu nedenle kamp alanları genelde yaylada yoğundur. Ülkemizde de ünlü olan kamp alanı Kümbet Yaylası Kamp Alanı olarak bilinmektedir. Giresun Kamp Alanları içinde oldukça popüler olan bu kamp alanı sizleri doğaya bağımlı kılacak kadar güzeldir. Yayla eti, suyu çeşitli otları daha saymakla bitirmeyeceğimiz doğal enginlikleri bulunan Kümbet Yaylası Kamp Alanı sizleri anadan doğmuş gibi stressiz yapacaktır. Giresun kamp yerleri konusunda herkesçe bilinen bir yer olan kümbet yaylası kamp alanı sizleri beklemektedir. Kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz ve ayrıca otopark ihtiyacınız için gerekli yakın yerler mevcuttur.

3- Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı

Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı
Giresun kamp alanları içinde 3. sıraya koyduğumuz Kulakkaya Yaylası Kamp Alanı sizleri doğanın gizemli atmosferinde, ruhunuzun ağaçlar gibi hafif rüzgarlara bırakmış kadar dinlendirecek içiniz kıpır kıpır olacak ortamlara sahiptir. Yaylalar genel ortamıyla birbirine çok benzemektedir. Buna karşın kamp yapacaklara diğerlerine göre farklı özellikler sunan Kulakkaya Yaylası’nda yeşil çok daha yoğundur. Bu yayla içinde bulunan alçak bel mevki kamp için ressamların bile can attığı manzaraya ve doğaya sahip bir yerdir.
Eğer Giresun seyahati planlıyorsanız; tüm güzellikler için; Giresun Gezilecek Yerler listemizi de inceleyiniz.

4- Karagöl Kamp Alanı

Karagöl Kamp Alanı
Giresun kamp alanları arasında yer alan bir diğer kamp alanı ise Karagöl Kamp Alanı olarak bilinmektedir. Buraya gitmek için altı yüksek sağlam özel araçlar gereklidir. Buna karşın temiz havası ve doğasıyla ayrıca buz gibi gölleriyle sizler için ideal bir kamp alanı diyebiliriz.

5- Koçkayası Yaylası Kamp Alanı

Koçkayası Yaylası Kamp Alanı
Giresun kamp alanlarından diğeri ise Koçkayası kamp alanı olarak bilinmektedir. Diğerlerine göre biraz sakin olsa da, Giresun'a yakın mesafede olduğu için, günü birlik gelen gidenlerle dolup taşmaktadır. Bu yaylaya hafta sonu piknikçi çok geldiği için hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz. Grup şeklinde kamp yapmak içinde uygun yerler vardır bu yaylada.

6- Bulancak Paşakonağı Kamp Alanı

Bulancak Paşakonağı Kamp Alanı
Giresun kamp alanları arasında en çok tercih edilenlerden biriside burasıdır. Eski yıllardan beri tercih edilen bu kamp alanı tarihi ve doğal yapısıyla oldukça güzeldir. Dilerseniz ormanın içine dilerseniz yayla yolu üzerine kamp kurabilirsiniz. Güzel manzaralarıyla anılarınızı fotoğraflayabilirsiniz. Giresun kamp yerleri içinde en çok beğeni ve yorum alan yerlerden biri olarak burayı sizlere tavsiye ediyoruz.

7- Uluburun Kamp Alanı

Uluburun Kamp Alanı
Giresun’da kamp yapılacak yerler arasında en iyilerden olan kamp alanı Uluburun diyebiliriz. Uluburun, internetten görsellere bile baksanız oldukça hoş bir yer olduğunu görürsünüz. Maviyle yeşilin buluştuğu, temiz koyların yer aldığı etrafında balıkçı kayıklarının yer aldığı güzel bir kamp alanıdır. Ayrıca her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayacak tesisler mevcuttur.

8- Kümbet Kamp Alanı

Kümbet Kamp Alanı
Giresun kamp yerleri olarak saydıklarımızdan biride kümbet kamp oldukça bilinen bir yerdir. Yüksek bir yerde yer alan kamp alanı sizler için yeşilin elli tonunu yansıtmaktadır. Kamp alanları içinde doğal dokusu bozulmamışlar arasında ilk sıradadır. Burada sakin ve temiz bir ortamda eğlenebilirsiniz.

9- Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı

Paşakonağı Yaylası Kamp Alanı
Giresun ilinin kamp alanları içinde en iyilerden biri de Paşakonağı Yaylası Kamp Alanıdır. Bu yayla 1800 Rakım’da ve Bulancak ilçesinde bulunmaktadır. Kampçılara bu alanı mutlaka gitmelerini öneriyoruz. Akşamı bir başka sabahı bir başka olan bu güzel yer sizleri büyüleyecek.

10- Mavigöl Kamp Alanı

Mavigöl Kamp Alanı
Giresun kamp alanları Giresun’da yer alan Mavigöl’de nadirde olsa kamp kuracak güzel yerler mevcuttur. Mavigöl’e ulaştığınızda göle yakın yerlere çadır kurabilirsiniz. Genelde kimsece bilinmeyen bu güzel doğa harikası yer sizleri çok mutlu edecektir. Buz gibi göle girebilir doğayla baş başa kalabilirsiniz. Mavigöl’de dilediğiniz her yere kamp kurabilirsiniz. Yalnızlık ve sessizlik hakim. Etrafta işletme de olmadığı için tedarikli gelmeniz gerekecektir.

Bu yazımızda Giresun'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Giresun kamp alanları listesini yazarak; sizler için Giresun kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 08.10.2019 / 0 / 3 682

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Artvin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz’in en doğal kenti Artvin. Karadeniz boyunca uzanan sahil ve
Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ordu'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz Bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan ve doğal turizm varlığı
Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Urla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden biri olan ve öncelikli olarak turizm
Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Seferihisar'da Kamp Yapılacak En İyi 10

İzmir’in güzel ve nadide ilçeleri ve kamp yapabileceğiniz güzel ilçeleri,
Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ankara ve Çevresinde Kamp Yapılacak En

Türkiye'nin başkenti ve İç Anadolu bölgesinde bulunan Ankara, doğal
İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmir gerek sahili, gerek gezilecek yerleri bakımından oldukça güzel olsa da
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up