Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Fethiye'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Turizm noktasında en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Fethiye eşsiz doğası ile misafirlerini karşılamaktadır. Özellikle Ölüdeniz ile tatilcileri kendine hayran bırakan Fethiye’de sadece oteller için değil aynı zamanda çadırını alıp gelen birçok tatilci de vardır. Özellikle kamp yaparak doğa ile iç içe tatilini geçirmek isteyen misafirlere müthiş doğasını sunan Fethiye’de bulunan kamp alanlarını ele aldık. Peki, Fethiye’de kamp yapılacak yerler nerelerdir ve ne gibi imkanlar sunulmaktadır?

1- Ölüdeniz Sahil

ölüdeniz sahil
Fethiye denilince akla gelen ilk noktalardan biri olan Ölüdeniz bu anlamda Fethiye'nin simgesi olmuştur. Özellikle kampçılar için de son derece uyun konaklama noktaları sunan sahil şeridinde ücretsiz olarak çadırınızı kurup kamp yapabilirsiniz. Ancak son derece kalabalık olduğundan dolayı sessizlik arıyorsanız pek önermemekteyiz çünkü her yıl binlerce kişi tarafından tercih edildiğini unutmamak gerekiyor.

2- Kelebekler Vadisi

kelebekler vadisi kamp alanı
Birinci derece sit alanı olarak koruma altına alınan Kelebekler Vadisi Fethiye’deki bakir nadir yerlerden biridir bu anlamda Fethiye kamp denilince akla gelen ilk noktalardandır. Vadi içinde yer alan 80 farklı kelebek türüne ev sahipliği yaptığından dolayı adını da buradan almaktadır. Kendi çadırınızla veya orada bulunan çadır veya bungalovlarda konaklayabilirsiniz.

3- Faralya

faralya kamp alanı
Fethiye'nin kalbi olarak adlandırılan Kelebekler Vadisi’nin hemen üst tarafında yer alan Faralya büyük şelalesi, uzun sahil şeridi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanı ile adeta cenneti anımsatmaktadır. Ancak yol uzun ve araç ile gitmek mümkün değil bunu da belirtmekte fayda var. Yolun çetrefilli olmasından dolayı son derece sakin olan Faralya’da huzurlu ve sakin bir kamp yapabilirisiniz.

4- Kabak Koyu

kabak koyu kamp alanı
Bakirliğini korumayı başarmış bir başka nokta ise Kabak Koyu’dur. Ücretsiz olarak kullanılabilecek birçok kamp alanı mevcuttur. Buranın bu kadar güzel ve sakin olmasının en büyük nedeni araçla ulaşımın mümkün olmamasıdır. Buraya uzun bir yürüyüş sonucunda ulaşılmaktadır. Pek fazla tercih edilmemesinin nedeni de budur. Özellikle insanlardan uzak sakin bir kamp geçirmek için ideal bir seçim olacaktır.
Eğer Fethiye civarında kamp yapmak istiyorsanız; bölgedeki tüm güzel yerler için Fethiye Gezilecek Yerler listemizi de okuyunuz.

5- Darboğaz Koyu

darboğaz koyu kamp alanı
Doğa ile iç içe tabirinin ne demek olduğunu hissedeceğiniz ender noktalardan biri olan Darboğaz Koyu, uçsuz bucaksız ormanlık alanı ve berrak denizi ile ziyaretçilerini büyülemeyi başarmaktadır. Burası da yine kampçılar tarafından tercih ettiği için kimi zaman kalabalık olabiliyor ancak geniş bir alan olduğu için kendinize özel bir yer bulabilirsiniz. Fakat belirtmekte fayda var ormanlık alan içinde vahşi hayvanların olduğunu unutmayınız.

6- Babadağ

babadağ kamp alanı
Fethiye'nin en yüksek tepelerinden biri olan Babadağ özellikle manzara tutkunlarına hitap etmektedir. Mavi ve yeşilin ayaklar altında olduğu Babadağ daha çok adrenalin tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Yamaç paraşütünün sıkça yapıldığı kamp alanı kimi zaman kalabalık olabiliyor.

7- Çalış Sahili

çalış sahili kamp alanı
Fethiye kamp yerleri derken akla gelen bir diğer nokta ise şüphesiz Çalış Sahili’dir. Ücretli ve ücretsiz birçok kamp alanının bulunduğu sahilde kendinize en uygun yeri bulmakta zorlanmayacaksınız. Özellikle berrak denizinden dolayı tercih edilen kamp alanı kalabalık ve gürültülüdür. Eğlencenin eksik olmadığı alan daha çok genç kampçılar tarafından tercih edilmektedir.

8- Göcek Koyları

göcek kamp alanları
Doğa ve huzurun adresi olan Göcek Koyları yeşil ve mavinin buluştuğu ve Fethiye çadır kamp için muhteşem yerlerden bir diğeridir. Kısa süreli kamplardan çok uzun süren kamplar için idealdir çünkü buradan ayrılmak pek de kolay olmuyor. Orman ve denizin kesiştiği noktalardan birine çadırınızı kurarak gün batımında gemileri seyrederek uykuya dalabilirsiniz. Ancak belirtmekte fayda var burası tekne turlarının uğrak noktalarından biridir. Kısa süreli insanlar burada konaklayıp turlarına devam etmektedirler.

9- Katrancı Koyu

katrancı koyu kamp alanı
Fethiye merkeze 16 kilometre uzaklıkta yer alan Katrancı Koyu hem tabiat parkı hem de kamp alanlarından dolayı tercih edilmektedir. Bununla beraber uzun bir sahil şeridine de sahip olan koy genel olarak aileler tarafından tercih edilmektedir. Ulaşımın son derece rahat olmasından dolayı kimi zaman kalabalık olabiliyor.

10- Karagözler

karagözler kamp alanı
Fethiye kamp alanları içerisinde sayabileceğimiz en güzel bir diğer nokta ise Karagözler mevkidir. Sakin denizi ile bilinen Karagözler sahili, marinası, restoranları ve antik mezarları ile hem kamp hissini yaşatırken hem de tüm ihtiyacınız karşılayacak noktalardandır. Ancak belirtmekte fayda var burası doğa ile iç içe kamp arayan kampçılar için pek de uygun bir yer sayılmaz.

Bu yazımızda Fethiye'de kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Fethiye kamp yerleri listesini yazarak; sizler için Fethiye kamp alanları hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 19.08.2019 / 0 / 2 873

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kocaeli'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Kocaeli çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Bu yazımızda Balıkesir çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edirne'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trakya bölgesinde yer alan ve Yunanistan ile Bulgaristan sınırında yer alan
Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Olimpos'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Olimpos'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya’ya bağlı Olympos, Bey Dağları Milli Parkı içinde yer alan ve doğal
Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Akyaka'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Doğal güzellikleri, denizi ve uçsuz bucaksız ormanlık alanıyla Muğla her yıl
Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ağva'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Yoğun, stresli ve bir o kadar da kalabalık ve ülkemizin en kalabalık metropolü
Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Marmaris'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem doğasıyla ülkemizin en güzel noktalarından biri olan Marmaris
Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bodrum'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muhteşem denizi, uçsuz bucaksız ormanlık alanları ve doğasıyla Bodrum her yıl
Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla tatil mekanlarıyla meşhur olan bir ilimiz. Bulundurduğu tatil köyleri ve
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up