Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Konya kamp alanları listesini yazarak; sizler için Konya kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Konya Türkiye'nin yüzölçümü en büyük ilidir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ülkemizin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır. Bu şehre giderek doğanın içinde huzur dolu bir tatil yapmak isteyen kişiler için de Konya kamp yerleri bulunmaktadır. Neredeyse ülkenin ortasında bulunması ile her yerden ulaşımın kolayca yapıldığı bu şehre geldiğinizde çadırınızı kamp alanlarına kurabilir ve düşük bütçeyle tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Beyşehir Karaburun Plajı Kamp Alanı

Beyşehir Karaburun Plajı Kamp Alanı
Türkiye'nin en büyük Tatlısu gölü olmasının yanında Beyşehir gölü müthiş doğası ile de ilgi çekmektedir. Doğanın sesini dinlemek ve mavi ile yeşilin buluştuğu bir noktada çadırınızı kurmak istediğinizde bu kamp alanını tercih etmelisiniz. Gölün suyunun temiz ve sığ olması ile rahatça yüzülüyor olması ile oldukça fazla tercih edildiği görülmektedir.

Yeşildağ İskele Kamp Alanı

Yeşildağ İskele Kamp Alanı
Tatilde etrafınızda çok fazla insan olmasını istemiyor daha çok kuş seslerini ve doğanın güzelliğini yaşamak istiyorsanız Beyşehir Gölünün Yeşildağ iskele olan alanında çadırınızı kurmayı tercih etmelisiniz. Gün batımının unutulmaz manzaralar oluşturduğu bu alanda sizde kendinizi cennetten bir köşede hissedeceksiniz. Balık tutabilir göl kenarına kuracağınız çadırınızın önünde isterseniz ateş yakabilirsiniz.
Eğer Konya seyahati planlıyorsanız; bölgedeki tüm güzellikler için Konya Gezilecek Yerler listemizi de inceleyin.

Meke Gölü Kamp Alanı

Meke Gölü Kamp Alanı
Konya’ya 101 kilometre uzaklıkta olan bu krater gölü doğa ile baş başa kalmak ve kamp yapmak isteyen kişiler için unutulmaz bir deneyim yaşatmaktadır. Burada çekeceğiniz fotoğrafların adeta birer kartpostal tadında olmasını ise dünyanın nazar boncuğu unvanını almasını sağlayan müthiş görünümü sağlayacaktır. Kamp yapmanın ücretsiz olduğu bu alanda sakinliğin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.

Yakamanastır Tabiat Parkı Kamp Alanı

Yakamanastır Tabiat Parkı Kamp Alanı
Milli park olarak koruma altına alınmış olan Yakamanastır bozulmamış bitki örtüsü ile doğa yürüyüşleri yapmak için ideal bir ortam sunmaktadır. Temiz havası ve sakin ortamı ile huzurun kol gezdiği bir yer olmaktadır. Konya kamp alanları listemizin önemli başlıklarından olan bu yerde kamp yapmak için ücret ödenmesine gerek yoktur. Ateş yakma konusunda dikkatli olunması gerekmektedir.

Takkeli Dağ Kamp Alanı

Takkeli Dağ Kamp Alanı
Doğanın içinde kamp yaparken aynı zamanda tarihin içinde olmayı istiyorsanız Takkeli Dağ bunun için doğru tercih olacaktır. Yazın bunaltıcı sıcağında bu kamp serin bir havaya sahip olmakta ve rahatlamanızı sağlamaktadır. Bu dağdaki tarihi Gavela kalesini ve diğer yerleri gezerken doğa yürüyüşleri yapmanın keyfini yaşayabilir ve şehrin üzerinden batan güneşin oluşturduğu manzarayı izleyebilirsiniz.

Ilgın Yeşilgöl Kamp Alanı

Ilgın Yeşilgöl Kamp Alanı
Konya'nın Ilgın ilçesinde bulunan bu küçük göl bir tarafında orman diğer tarafında ceviz ağaçları ile gizli kalmış bir cennet köşesi gibi. Yöre halkının da günü birlik geziler için çok fazla tercih ettiği bu gölün kenarında çadırınızı kurabilir ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Su ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz doğal kaynaklar bulunmaktadır. Gölde balık tutabilir ve buradaki sazanın lezzetinin farklı olduğunu da kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

Eğrigöl Kamp Alanı

Eğrigöl Kamp Alanı
Konya ve Antalya arasında kalan bu göl ülkemizin ne kadar güzel bir yer olduğunu bir kez daha sizlere düşündürecektir. Geyik dağlarında 2100 metre yükseklikte ki bir platoda bulunan bu göl doğa meraklılarının beklentilerini karşılamaktadır. Endemik bitki örtüsü ve yaz aylarında bile oldukça serin havası ile şehrin gürültüsünden kaçarak nefes almak istediğinizde bunu gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Kocakoru Tabiat Parkı Kamp Alanı

Kocakoru Tabiat Parkı Kamp Alanı
Konya'nın Seydişehir ilçesi sınırları içinde yer alan bu alanda endemik bitkiler ve Toroslara özgü ağaçlar bulunmaktadır. Bölge koruma altına alınmış ve bitki örtüsünün yıllar içinde gördüğü zararın ortadan kaldırılması amaçlanmıştır. Sizde insanlardan uzak ve doğanın içinde olmak istediğinizde çadırınızı bu tabiat parkında ki kamp alanlarına kurabilirsiniz.

Akgöl Kamp Alanı

Akgöl Kamp Alanı
200’den fazla kuş türünün olduğu bir kuş cenneti de denilebilecek bu alanda sazlıklardan havalanan kuşları izlemek büyük bir keyif oluşturmaktadır. Doğayı keşfetmek ve bu kuş türlerini görmek isteyen kişiler için müthiş deneyimler bu alanda yaşanmaktadır.

Taşkent Çetmi Şelalesi Kamp Alanı

Taşkent Çetmi Şelalesi Kamp Alanı
Yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız ve çok güzel yerler gördüm daha güzeli olamaz diyorsanız henüz Taşkent Çetmi Şelalesine gitmemişsiniz demektir. Gizli kalmış bir cennetten köşe olan bir yerdir ve metrelerce yüksekten dökülen suları izlerken insan ruhunun dinleneceği etrafında bulunan ağaçlık alana kurulan çadır ile huzurun tadının doyasıya çıkacağı bir alandır. Günübirlik gezilerinde çok yapıldığı bu alanda çeşitli tesisler bulunmaktadır. Konya kamp alanları içinde burası tekrar gelmek isteyeceğiniz bir yerdir.admin / 02.01.2020 / 0 / 12 296

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Mersin'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Mersin çadır kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Hatay'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Hatay'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Trabzon'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Trabzon'da kamp yapılacak yerler hangileri ve bu bölgeye
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Eskişehir'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Eskişehir İç Anadolu Bölgesinde yer almakta ve üniversite şehri olarak
Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Adana'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Türkiye'nin en büyük illeri arasında yer alan Adana havasının ve insanlarının
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up