Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Türkiye » Muğla » Sarıgerme'de Gezilecek Yerler

Sarıgerme'de Gezilecek Yerler


Sarıgerme gezilecek yerler
Sarıgerme gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat planlayan gezginler tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Gezipedia olarak sizler için bu yerleri madde madde sıraladık; ama öncesinde Muğla Sarıgerme beldesi hakkında kısa bilgi verelim:


Türkiye'nin hatta Dünya'nın saklı cennetlerinden biri olan Sarıgerme doğası, plajı, tarihi ve kültürel yapısı ile mutlaka tatil rotanız içine almanız gereken yerlerden biri. Sarıgerme Muğla ilinin güneyinde bulunan Ortaca ilçesinin bir tatil beldesi ve cennetten bir köşe sanki.

Yeryüzü Cenneti

Güney Ege'nin en güzel yerlerinden biri olan ve hala doğal güzelliklerini koruyan Sarıgerme aynı zamanda tarihi miraslarımıza da ev sahipliği yapıyor. Pisilis, Kaunos ve Telmessos Antik Kentleri arasında yer alan Sarıgerme, aynı zamanda kendi adını taşıyan Sarıgerme Plajı ile bölgenin mavi bayrakları plajlarından en ünlü ve en güzel olanı diyebiliriz. Dalgasız denizi, arka tarafında bulunan dağlara yayılmış olan çam ormanları ile tam bir tatil beldesi olan Sarıgerme, metrelerce gidilse bile derinleşmeyen deniz suyu seviyesi ile özellikle çocuklarımız için sanki dev bir çocuk havuzu niteliğinde.

Bilmeniz Gerekenler

Sarıgerme Plajı'nın çok büyük bir bölümü, büyük oteller tarafından müşterilerine tahsis edilmiş durumda, eğer bu otellerden birine kalmıyorsanız endişelenmenize gerek yok, çünkü bu otellerin sağladığı imkanları sağlayan ve Ortaca Sarıgerme sakinleri tarafından kurulan bir dernek sayesinde oluşturulmuş bir plaj mevcut. Dernek tarafından sahilin düzenlenmesiyle oluşturulan bu plajda, duş, tuvalet, şezlong, kabinler, büfe ve şemsiye gibi hizmetler veriliyor. Turizm Bakanlığı'nın pilot bölge olarak bu uygulamayı hayata geçirdiği Sarıgerme'de bu plajı kullanmak için de uygun bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Sezon zamanı araç trafiğine kapatılan ve otopark yasağı getirilen alana ulaşmanız için, otopark olarak kullanılan bölgeden plaja çekçekler (traktör tarafından çekilen, toplu taşımaya göre dizayn edilmiş römork) ile ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün.

Sarıgerme Gezilecek Yerler

 • Baba Adası
 • Pisilis Antik Kenti
 • Sarçed Plajı
 • Aşı Koyu
 • Sarsala Koyu

1. Baba Adası

Sahilin biraz açığında yer alan Baba Adası'nın plaja bakan tarafı korunaklı olduğundan Göcek-Marmaris arasında gezen teknelerin uğrak yeri, adanın açık denize bakan kısmı iste sualtı turizmi ve dalgıçlar için en güzel yerlerden biri. Sahilin yaklaşık 1 mil kadar açığında bulunan Baba Adası aynı zamanda doğal bir dalgakıran özelliği görerek, denizin genelde sakin olmasında rol oynuyor.

2. Pisilis Antik Kenti

Osmaniye Köyü ve Sarıgerme Plajı arasında yer alan Pisilis Antik Kenti tarihi ev kalıntıları, mezarlar ve şehir surları ile gezilip görülmesi gereken yerlerden.

3. Sarçed Plajı

Turizm Bakanlığı tarafından pilot bölge olarak hizmete giren plaj bölge otelleri dışında kalan müşterilere uygun ücret karşılığında kusursuz hizmet veriyor.

4. Aşı Koyu

Muğla sınırlarında bulunan bir çok koy gibi çok temiz bir deniz suyuna sahip olan Aşı Koyu'nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

5. Sarsala Koyu

Virajlı tepeler ve dağ yollarının aşılması sonucu ulaşılan Sarsala Koyu sakin ve huzurlu sularıyla adeta sizi kucaklıyor.
Diğer seçenekler olarak da Sarıgerme çarşısı ve bölgeye çok yakın olan Göcek, Fethiye, Dalyangibi Muğla'nın diğer cennet köşelerini de gezebilirsiniz.
Eğer Sarıgerme civarında bir tatil düşünüyorsanız; Muğla'da Gezilecek Yerler isimli konumuzu mutlaka inceleyiniz.
Eğer Sarıgerme tarafında iseniz; Ortaca'da Gezilecek Yerler başlıklı konumuzu mutlaka ziyaret ediniz.

Sarıgerme Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarıgerme'ye ulaşım için en kolay yol, Muğla'nın Dalaman ilçesinde bulunan ve aynı ismi taşıyan Dalaman Havaalanı. Sarıgerme'ye Dalaman Havaalanından yaklaşık 12 km olan uzaklığı ile ortalama 15-20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz diyerek Sarıgerme nerede sorusuna cevap vermiş olalım.


Sarıgeme'ye karayolu ile ulaşımı tercih edenler içinse, Muğla Sarıgerme arası yaklaşık 90 km (ortalama 1.5 saat), İstanbul Sarıgerme arası yaklaşık 835 km (ortalama 11.5 saat), İzmir Sarıgerme arası 305 km (ortalama 4 saat) ve Ankara Sarıgerme arası 680 km'lik (ortalama 7.5 saat) bir mesafededir. Otobüs ile de bir çok şehirden Muğla merkez ya da Ortaca ilçesine direk ulaşım olanağına sahipsiniz. Muğla merkez ya da Ortaca'ya ulaştıktan sonra şehir içi ulaşım olanakları ile Sarıgerme'ye ulaşabilirsiniz.admin / 25.12.2018 / 1 / 17 400

Yorum Ekleyin


 1. Büşra T.
  Ziyaretçi
  25 Nisan 2019 11:54
  0

  Sarıgerme de hem antik kentleri bulabileceğiniz gibi hem de mavi bayraklı bir çok plajı ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca sadece plajları değil daha keşfedilmemiş bir çok koyu ile sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenler için harika bir yer 

Bölgedeki Otelleri İnceleyin

Caretta Hotel Akyaka

Caretta Hotel Akyaka

Caretta Otel, denizin mavisi, ormanın yeşili ve göz alabildiğince uzanan altın
Evcan Apart

Evcan Apart

Marmaris’in en gözde alanlarından biri olan Turgut köyündeki Evcan Apart, araç

Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Bodrum Yalıkavak Tanıtımı

Bodrum Yalıkavak Tanıtımı

Bodrum Yalıkavak beldesi son zamanların ilgi çekici mekanları arasında
Bodrum Gümbet Tanıtımı

Bodrum Gümbet Tanıtımı

Bodrum Gümbet son zamanların ilgi çekici mekanları arasında gösterilmeye
Gümüşlük’te Gezilecek Yerler

Gümüşlük’te Gezilecek Yerler

Gümüşlük gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat
Bitez'de Gezilecek Yerler

Bitez'de Gezilecek Yerler

Bitez gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat
Bozüyük Köyü Tanıtımı

Bozüyük Köyü Tanıtımı

Bozüyük Köyü gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat
Dalyan Kargıcak Koyu

Dalyan Kargıcak Koyu

Kargıcak Koyu Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Beldesi’nde bulunur. Bu
Akyaka’da Gezilecek Yerler

Akyaka’da Gezilecek Yerler

Ege Bölgesi yaz turizminde ülkemizin önde gelen bazı şehirlerinde bünyesinde
Dalyan'da Gezilecek Yerler

Dalyan'da Gezilecek Yerler

Turizm denince akla gelen şehirlerimizden biri de Muğla. Muğla bir çok gözde
Ortaca'da Gezilecek Yerler

Ortaca'da Gezilecek Yerler

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Ortaca, eskiden Köyceğiz'e bağlı bir belde
Muğla'da Gezilecek Yerler

Muğla'da Gezilecek Yerler

Türkiye'nin Ege kıyılarında bulunan Muğla, yıllardır yerli ve yabancı birçok
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up