Türkiye'nin En Büyük Gezi Rehberi...
facebook twitter google pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » » Sarıgerme'de Gezilecek Yerler

Sarıgerme'de Gezilecek Yerler

sarıgerme
Sarıgerme gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat planlayan gezginler tarafından merakla araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Gezipedia olarak sizler için bu yerleri madde madde sıraladık; ama öncesinde Muğla Sarıgerme beldesi hakkında kısa bilgi verelim:


Türkiye'nin hatta Dünya'nın saklı cennetlerinden biri olan Sarıgerme doğası, plajı, tarihi ve kültürel yapısı ile mutlaka tatil rotanız içine almanız gereken yerlerden biri. Sarıgerme Muğla ilinin güneyinde bulunan Ortaca ilçesinin bir tatil beldesi ve cennetten bir köşe sanki.

Yeryüzü Cenneti

sarıgerme plajı
Güney Ege'nin en güzel yerlerinden biri olan ve hala doğal güzelliklerini koruyan Sarıgerme aynı zamanda tarihi miraslarımıza da ev sahipliği yapıyor. Pisilis, Kaunos ve Telmessos Antik Kentleri arasında yer alan Sarıgerme, aynı zamanda kendi adını taşıyan Sarıgerme Plajı ile bölgenin mavi bayrakları plajlarından en ünlü ve en güzel olanı diyebiliriz. Dalgasız denizi, arka tarafında bulunan dağlara yayılmış olan çam ormanları ile tam bir tatil beldesi olan Sarıgerme, metrelerce gidilse bile derinleşmeyen deniz suyu seviyesi ile özellikle çocuklarımız için sanki dev bir çocuk havuzu niteliğinde.

Bilmeniz Gerekenler

Sarıgerme Plajı'nın çok büyük bir bölümü, büyük oteller tarafından müşterilerine tahsis edilmiş durumda, eğer bu otellerden birine kalmıyorsanız endişelenmenize gerek yok, çünkü bu otellerin sağladığı imkanları sağlayan ve Ortaca Sarıgerme sakinleri tarafından kurulan bir dernek sayesinde oluşturulmuş bir plaj mevcut. Dernek tarafından sahilin düzenlenmesiyle oluşturulan bu plajda, duş, tuvalet, şezlong, kabinler, büfe ve şemsiye gibi hizmetler veriliyor. Turizm Bakanlığı'nın pilot bölge olarak bu uygulamayı hayata geçirdiği Sarıgerme'de bu plajı kullanmak için de uygun bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Sezon zamanı araç trafiğine kapatılan ve otopark yasağı getirilen alana ulaşmanız için, otopark olarak kullanılan bölgeden plaja çekçekler (traktör tarafından çekilen, toplu taşımaya göre dizayn edilmiş römork) ile ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün.

Sarıgerme Gezilecek Yerler

  • Baba Adası
  • Pisilis Antik Kenti
  • Sarçed Plajı
  • Aşı Koyu
  • Sarsala Koyu

1. Baba Adası

sarıgerme baba adası
Sahilin biraz açığında yer alan Baba Adası'nın plaja bakan tarafı korunaklı olduğundan Göcek-Marmaris arasında gezen teknelerin uğrak yeri, adanın açık denize bakan kısmı iste sualtı turizmi ve dalgıçlar için en güzel yerlerden biri. Sahilin yaklaşık 1 mil kadar açığında bulunan Baba Adası aynı zamanda doğal bir dalgakıran özelliği görerek, denizin genelde sakin olmasında rol oynuyor.

2. Pisilis Antik Kenti

pisilis antik kenti
Osmaniye Köyü ve Sarıgerme Plajı arasında yer alan Pisilis Antik Kenti tarihi ev kalıntıları, mezarlar ve şehir surları ile gezilip görülmesi gereken yerlerden.

3. Sarçed Plajı

sarçed plajı
Turizm Bakanlığı tarafından pilot bölge olarak hizmete giren plaj bölge otelleri dışında kalan müşterilere uygun ücret karşılığında kusursuz hizmet veriyor.

4. Aşı Koyu

Aşı Koyu
Muğla sınırlarında bulunan bir çok koy gibi çok temiz bir deniz suyuna sahip olan Aşı Koyu'nu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

5. Sarsala Koyu

sarsala koyu
Virajlı tepeler ve dağ yollarının aşılması sonucu ulaşılan Sarsala Koyu sakin ve huzurlu sularıyla adeta sizi kucaklıyor.
Diğer seçenekler olarak da Sarıgerme çarşısı ve bölgeye çok yakın olan Göcek, Fethiye, Dalyan gibi Muğla'nın diğer cennet köşelerini de gezebilirsiniz.
Eğer Sarıgerme civarında bir tatil düşünüyorsanız; Muğla'da Gezilecek Yerler isimli konumuzu mutlaka inceleyiniz.
Eğer Sarıgerme tarafında iseniz; Ortaca'da Gezilecek Yerler başlıklı konumuzu mutlaka ziyaret ediniz.

Sarıgerme Nerede, Nasıl Gidilir?

Sarıgerme'ye ulaşım için en kolay yol, Muğla'nın Dalaman ilçesinde bulunan ve aynı ismi taşıyan Dalaman Havaalanı. Sarıgerme'ye Dalaman Havaalanından yaklaşık 12 km olan uzaklığı ile ortalama 15-20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz diyerek Sarıgerme nerede sorusuna cevap vermiş olalım.


Sarıgeme'ye karayolu ile ulaşımı tercih edenler içinse, Muğla Sarıgerme arası yaklaşık 90 km (ortalama 1.5 saat), İstanbul Sarıgerme arası yaklaşık 835 km (ortalama 11.5 saat), İzmir Sarıgerme arası 305 km (ortalama 4 saat) ve Ankara Sarıgerme arası 680 km'lik (ortalama 7.5 saat) bir mesafededir. Otobüs ile de bir çok şehirden Muğla merkez ya da Ortaca ilçesine direk ulaşım olanağına sahipsiniz. Muğla merkez ya da Ortaca'ya ulaştıktan sonra şehir içi ulaşım olanakları ile Sarıgerme'ye ulaşabilirsiniz.admin / 25.12.2018 / 0 / 581

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Bitez'de Gezilecek Yerler

Bitez'de Gezilecek Yerler

Bitez gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat
Bozüyük Köyü Tanıtımı

Bozüyük Köyü Tanıtımı

Bozüyük Köyü gezilecek yerler nereleridir sorusunun yanıtı, bu bölgeye seyahat
Çeşme Dalyanköy Tanıtımı

Çeşme Dalyanköy Tanıtımı

Çeşme Dalyanköy hakkında verilen bilgiler, bu bölgeye gezi veya seyahat
Dalyan'da Gezilecek Yerler

Dalyan'da Gezilecek Yerler

Turizm denince akla gelen şehirlerimizden biri de Muğla. Muğla bir çok gözde
Ortaca'da Gezilecek Yerler

Ortaca'da Gezilecek Yerler

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Ortaca, eskiden Köyceğiz'e bağlı bir belde
Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Muğla'nın 13 ilçesinden biri olan Fethiye, aynı zamanda Türkiye'nin en gözde
Kaunos Antik Kenti

Kaunos Antik Kenti

Karia ve Lykia bölgelerinin sınırında yer alan Kaunos Antik Kenti, Karia'nın en
Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum son on beş, yirmi yıl içinde tatil deyince akla gelen ilk yer ve
Muğla'da Gezilecek Yerler

Muğla'da Gezilecek Yerler

Türkiye'nin Ege kıyılarında bulunan Muğla, yıllardır yerli ve yabancı birçok
İzmirde Gezilecek Yerler

İzmirde Gezilecek Yerler

İzmir, Ege Bölgesinin tam merkezinde bulunan bir körfez şehridir. İzmir
Bizi Takip Edin!
11k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.3k
Pinterest
Abone Olun!
up