Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
Anasayfa » Listeler » Kaz Dağlarında Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kaz Dağlarında Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer


Dünyada oksijen yoğunluğu Alp dağlarından sonra en fazla olan yeri olarak ülkemizin akciğerleri sayabileceğimiz Kaz Dağları Binlerce yıldır var olan bitki örtüsü ile özel bir dokuya sahiptir. Son günlerde bu dağlarda ağaçların kesilmesi ile Tüm Türkiye'nin adını öğrendiği Kaz dağları kamp alanlarıbu muhteşem doğanın içinde özgürce tatil yapmak isteyen kişiler için bulunmaktadır.
Eğer Kaz Dağlarında kamp yapmayı düşünüyorsanız; bölgedeki tüm güzellikler için Kaz Dağları Gezilecek Yerler listemizi inceleyiniz.
Doğanın içinde bir macera yaşamak ve efsanelerin geçtiği yerlerde bulunmak istediğinizde bu dağlar sizi davet etmektedir. Çanakkale ve Balıkesir illerinin sınırları içinde bulunan bu dağların bir bölümü milli park ilan edilmiştir. Milli park olan yerlerde de kamp yapılması mümkün olmakla birlikte ateş yakılmasının yasak olduğu unutulmamalıdır.

1- Sütüven Şelalesi


Zeytinli beldesinde bulunan Sütüven Şelalesi muhteşem bir doğa harikasıdır. Kaz dağları kamp yapmak istediğinizde bu şelalenin etrafında bulunan alana çadırınızı kurabilir ve sabahları kalktığınızda şelalenin serin suyunda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

2- Hasan Boğuldu


Adını bir efsaneden alan bu akarsuyun etrafında bulunan alan piknik ve kamp yapmak için idealdir. Kendinizi doğanın en güzel halleri ile ödüllendirmek istediğinizde burası ideal bir kampı size sunacaktır. Sabahattin Ali'nin öykülerinde geçen Hasan boğuldu sizin de anılarınız arasında önemli bir yer tutacaktır.

3- Pınarbaşı


Güre köyünde ve Akçay’a 6 km mesafede bulunan Pınarbaşı genellikle günü birlik ziyaretler için tercih edilmektedir. Bunun yanında kamp yapmak için ücret ödemek istemiyorsanız ve doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz.
Akçay hakkında tüm bilgiler için; Akçay Gezilecek Yerler konumuzu da okuyunuz.

4- Çamlıbel Köyü


Edremit körfezine bakan bu köy piknik alanları ile adını duyurmayı başarmıştır. Kaz dağlarının en güzel köyleri arasında bulunan bu yerin etrafında bulunan ormanlık alanda kamp yapabilirsiniz. Çadır kurmak için ücret ödemenize gerek olmamasının yanında ihtiyaçlarınızı da köyden rahatça temin edebilirsiniz. Kaz dağları kampyapmak için en ideal alanlardan birisi olmaktadır.
Bölgenin en güzel köylerinden birisi olan Çamlıbel Köyü hakkında bilgi için tıklayınız.

5- Mıhlı Şelalesi


Kaz dağlarına gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Mıhlı şelalesi mutlaka olmalıdır. Akçay’a 2.5 km mesafede olan bu yerde Roma döneminden kalan tarihi yapıların içinde zaman geçirebilir ve etrafında ki ormanın içinde çadırınızı kurarak kamp yapabilirsiniz.

6- Hızır Kamp Alanı


Mehmetalan köyüne 2 km mesafede bulunan Kaz Dağları Hızır Kamp, Zeytinli çayının eteklerinde bulunmaktadır. Kaz dağları mili parka çok yakın olması ile de tercih edilmektedir. Kaz dağları kamp yapılacak yerler arasında burası hem doğa ile baş başa kalmak hem de tuvalet, su ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak istediğinizde doğru seçim olmaktadır.

7- Akaleos Kamp Alanı


Akaleos Kaz dağlarının en çok bilinen kamp alanlarından birisidir. Zeytinli çayının serin sularında yüzmek ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız burası doğru tercih olmaktadır. Öğretmen emeklisi bir karı kocanın işlettiği tesis sıcak ve samimi ortamı ile de rahat hissetmenizi sağlamaktadır. Fiyatlarının uygun olmasının yanında ayrıca tuvalet, duş gibi temel ihtiyaçlar için ayrıca ücret alınmadığı da görülmektedir.

8- Endes Kamp Alanı


Kaz dağlarına geldiniz ve burada unutulmaz bir tatil yapmak istiyorsanız Endes kamp alanı da iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Kazdağları kamp yerleri arasında buranın farklı olmasını sağlayan ise ağaç evlerin bulunması ve bu ağaç evlerde konaklama imkanı bulunmasıdır.

9- İnek Obası Kamp Alanı


Çadırınızı kurabileceğiniz kaz dağları kamp yapmak istediğinizde bunun için İnek Obası Kamp alanı da seçenekler arasında yer almaktadır. Uygun fiyatları ile doğa tatili yapmanız sırasında sizin şehrin karmaşasından kurtulma isteğinizin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Buraya karavanınız ile de gelebilirsiniz. Hamağınızı kurarak dinlenebilir ender bulunan kuş seslerini dinleyebilirsiniz.

10- Akyar Kamp Alanı


Bütün yılın stresinden kurtulmak ve ruhunuzu dinlendirmek istediğinizde Kazdağları kamp alanları bunun için size unutulmaz fırsatlar sunmaktadır. Çadırınızı kurmak için uygun ücret ödeyeceğiniz bu kamp alanın milli parkın hemen yanı başında olması ile size doğa yürüyüşleri yapma imkanı sunmaktadır.

Bu yazımızda Kazdağları kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Kaz Dağları kamp alanları listesini yazarak; sizler için Kazdağları kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 10.09.2019 / 0 / 5 210

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Bağlantılar

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Muhteşem doğası, uçsuz bucaksız ormanlık alanları, turkuaz rengindeki denizi ve
Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Sinop'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Sinop çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

İzmit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda İzmit çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Konya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Konya çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Samsun Karadeniz sahilinde Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında buraya çıkarak
Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Rize'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bu yazımızda Rize çadır kampı alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız
Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Erdek Balıkesir ilinin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Ege Denizinde
Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Foça İzmir'e yakınlığı muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatil için ideal
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up