Türkiye'nin En Güncel Gezi Rehberi...
instagram facebook twitter pinterest tumblr
Gezi Rehberi
» » Kaz Dağlarında Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kaz Dağlarında Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Dünyada oksijen yoğunluğu Alp dağlarından sonra en fazla olan yeri olarak ülkemizin akciğerleri sayabileceğimiz Kaz Dağları Binlerce yıldır var olan bitki örtüsü ile özel bir dokuya sahiptir. Son günlerde bu dağlarda ağaçların kesilmesi ile Tüm Türkiye'nin adını öğrendiği Kaz dağları kamp alanları bu muhteşem doğanın içinde özgürce tatil yapmak isteyen kişiler için bulunmaktadır.
Eğer Kaz Dağlarında kamp yapmayı düşünüyorsanız; bölgedeki tüm güzellikler için Kaz Dağları Gezilecek Yerler listemizi inceleyiniz.
Doğanın içinde bir macera yaşamak ve efsanelerin geçtiği yerlerde bulunmak istediğinizde bu dağlar sizi davet etmektedir. Çanakkale ve Balıkesir illerinin sınırları içinde bulunan bu dağların bir bölümü milli park ilan edilmiştir. Milli park olan yerlerde de kamp yapılması mümkün olmakla birlikte ateş yakılmasının yasak olduğu unutulmamalıdır.

1- Sütüven Şelalesi

sütüven şelalesi
Zeytinli beldesinde bulunan Sütüven Şelalesi muhteşem bir doğa harikasıdır. Kaz dağları kamp yapmak istediğinizde bu şelalenin etrafında bulunan alana çadırınızı kurabilir ve sabahları kalktığınızda şelalenin serin suyunda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

2- Hasan Boğuldu

hasan boğuldu
Adını bir efsaneden alan bu akarsuyun etrafında bulunan alan piknik ve kamp yapmak için idealdir. Kendinizi doğanın en güzel halleri ile ödüllendirmek istediğinizde burası ideal bir kampı size sunacaktır. Sabahattin Ali'nin öykülerinde geçen Hasan boğuldu sizin de anılarınız arasında önemli bir yer tutacaktır.

3- Pınarbaşı

Pınarbaşı Piknik Alanı
Güre köyünde ve Akçay’a 6 km mesafede bulunan Pınarbaşı genellikle günü birlik ziyaretler için tercih edilmektedir. Bunun yanında kamp yapmak için ücret ödemek istemiyorsanız ve doğa ile baş başa kalmak istiyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz.
Akçay hakkında tüm bilgiler için; Akçay Gezilecek Yerler konumuzu da okuyunuz.

4- Çamlıbel Köyü

çamlıbel köyü
Edremit körfezine bakan bu köy piknik alanları ile adını duyurmayı başarmıştır. Kaz dağlarının en güzel köyleri arasında bulunan bu yerin etrafında bulunan ormanlık alanda kamp yapabilirsiniz. Çadır kurmak için ücret ödemenize gerek olmamasının yanında ihtiyaçlarınızı da köyden rahatça temin edebilirsiniz. Kaz dağları kamp yapmak için en ideal alanlardan birisi olmaktadır.
Bölgenin en güzel köylerinden birisi olan Çamlıbel Köyü hakkında bilgi için tıklayınız.

5- Mıhlı Şelalesi

mıhlı şelalesi
Kaz dağlarına gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Mıhlı şelalesi mutlaka olmalıdır. Akçay’a 2.5 km mesafede olan bu yerde Roma döneminden kalan tarihi yapıların içinde zaman geçirebilir ve etrafında ki ormanın içinde çadırınızı kurarak kamp yapabilirsiniz.

6- Hızır Kamp Alanı

hızır kamp alanı
Mehmetalan köyüne 2 km mesafede bulunan Kaz Dağları Hızır Kamp, Zeytinli çayının eteklerinde bulunmaktadır. Kaz dağları mili parka çok yakın olması ile de tercih edilmektedir. Kaz dağları kamp yapılacak yerler arasında burası hem doğa ile baş başa kalmak hem de tuvalet, su ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak istediğinizde doğru seçim olmaktadır.

7- Akaleos Kamp Alanı

akaleos kamp alanı
Akaleos Kaz dağlarının en çok bilinen kamp alanlarından birisidir. Zeytinli çayının serin sularında yüzmek ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız burası doğru tercih olmaktadır. Öğretmen emeklisi bir karı kocanın işlettiği tesis sıcak ve samimi ortamı ile de rahat hissetmenizi sağlamaktadır. Fiyatlarının uygun olmasının yanında ayrıca tuvalet, duş gibi temel ihtiyaçlar için ayrıca ücret alınmadığı da görülmektedir.

8- Endes Kamp Alanı

Endes Kamp Alanı
Kaz dağlarına geldiniz ve burada unutulmaz bir tatil yapmak istiyorsanız Endes kamp alanı da iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Kazdağları kamp yerleri arasında buranın farklı olmasını sağlayan ise ağaç evlerin bulunması ve bu ağaç evlerde konaklama imkanı bulunmasıdır.

9- Çamlaraltı Kamp Alanı

çamlaraltı kamp alanı
Çadırınızı kurabileceğiniz kaz dağları kamp yapmak istediğinizde bunun için Çamlaraltı kamp alanı da seçenekler arasında yer almaktadır. Uygun fiyatları ile doğa tatili yapmanız sırasında sizin şehrin karmaşasından kurtulma isteğinizin gerçekleşmesini sağlamaktadır. Buraya karavanınız ile de gelebilirsiniz. Hamağınızı kurarak dinlenebilir ender bulunan kuş seslerini dinleyebilirsiniz.

10- Akyar Kamp Alanı

akyar kamp alanı
Bütün yılın stresinden kurtulmak ve ruhunuzu dinlendirmek istediğinizde Kazdağları kamp alanları bunun için size unutulmaz fırsatlar sunmaktadır. Çadırınızı kurmak için uygun ücret ödeyeceğiniz bu kamp alanın milli parkın hemen yanı başında olması ile size doğa yürüyüşleri yapma imkanı sunmaktadır.

Bu yazımızda Kazdağları kamp alanları hangileri ve bu bölgeye yapacağınız seyahatleriniz için rehber niteliği taşıyacak olan en iyi Kaz Dağları kamp alanları listesini yazarak; sizler için Kazdağları kamp yerleri hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalıştık.admin / 10.09.2019 / 0 / 98

Yorum Ekleyin


Gezilecek Yerler

Gezi Rehberi

Butik Oteller

Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Kuşadası'nda Kamp Yapılacak En İyi 10

Son yıllarda ülkemizde özellikle çadır ile ve ikinci olarak karavan ile kamp
Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme’de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çeşme tertemiz denizi ve muhteşem doğası ile ülkemizin mutlaka görülmesi
Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Ayvalık'ta Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Balıkesir ilinin ilçesi olan Ayvalık ülkemizin tatil cennetlerinden biridir.
Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit'te Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Edremit Türkiye'nin en güzel illerinden biri olan Balıkesir’in ilçesidir. Doğal
Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Dalaman'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Muğla'nın ilçelerinden birisi olan Dalaman, yerli ve yabancı turistlerin yoğun
Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Gökçeada Türkiye'nin en büyük adası ve mutlaka görülmesi gereken en güzel
Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Alanya'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Antalya'nın Alanya ilçesi, ülkemizin en güzel noktalarından birisidir. Tarihi
Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bozcaada’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Çanakkale’ye bağlı Bozcaada ülkemizde mutlaka görülmesi gereken yerler
Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Karadeniz'de Kamp Yapılacak En İyi 10

Karadeniz’in yeşili, denizi, havası ve iklimi ayrı bir güzeldir. Özellikle doğa
Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa'da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer

Bursa gibi doğası, denizi, göletleri muhteşem olan ilde kamp yapmak oldukça
Bizi Takip Edin!
15k
Twitter
8.6k
Facebook
21k
İnstagram
1.1k
Youtube
1.6k
Google
1.9k
Pinterest
Abone Olun!
up